5. února 2014 9:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vraždě Romana Housky předcházel spor. Policie na místě našla paralyzér

Roman Houska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Houska | foto: Archiv MAFRA

ÚSTÍ NAD LABEM Vraždě Romana Housky zřejmě předcházel spor, na místě činu se našel paralyzér. Ve svém dnešním vydání to píše Mladá fronta Dnes, která uvedla, že kriminalisté našli na místě činu paralyzér.

Blikala na něm červená kontrolka. Podnikatel Vlastimil Rindoš a Houskova partnerka Jana Vaňhová si podle listu nejprve mysleli, že jde o výbušninu. Nález zbraně založené na účincích elektrického proudu potvrdil listu šéf vyšetřovatelů Martin Charvát."Komu paralyzér patřil, s jistotou ještě nevíme. Zjišťujeme to," řekl Charvát.

Stopy k vrahovi chybí

Podle informací z policejních zdrojů, nemají kriminalisté nic, co by je k vrahovi Romana Housky přivedlo. Narážejí navíc na nedostatek informací o Houskových aktivitách. "Když se na něj ptáme, většinou ho označují za bezproblémového člověka, nebo naopak tvrdí, že neví vůbec nic," řekl zdroj. Kriminalisté dosud nenašli ani vražednou zbraň, kterou pachatel Housku zastřelil.

Policie pracuje s několika verzemi. Prověřuje přidělené i nepřidělené evropské dotace, veřejné zakázky, ale zaměřuje se i na hazard v Chomutově. Město letos přijalo obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje provoz heren mimo dva objekty, které jsou ve správě městské akciové společnosti Chomutovská bytová. Předsedkyní představenstva je Houskova partnerka, bývalá hejtmanka a současná náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD).

Vražda Romana Housky

Housku někdo zastřelil loni 18. listopadu u vily, kde žil s Vaňhovou. Jeho tělo našel podnikatel, spoluvlastník stavební společnosti RRR s.r.o. Vlastimil Rindoš, který měl s Houskou domluvenou schůzku.

Podezření z úplatků

Houska byl v Ústeckém kraji vnímán jako kontroverzní člověk, čelil i podezření z úplatkářství. Podnikatel Jan Šámal z Bíliny v roce 2007 obvinil Housku z toho, že po něm chtěl úplatek 250 000 korun za to, že mu zajistí vítězství v konkurzu na provozování parkovišť v centru Chomutova. V budově chomutovského magistrátu tehdy zasahovali kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a odnesli si dokumenty k zakázce. Nikdo ale nebyl obviněn. Houska žádost o úplatek popřel.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz