5. května 2008 12:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vrazi hudebníka Sahuly jsou ve vazbě

František Sahula. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Sahula. | foto: Reprofoto

PRAHA  Okresní soud Praha-východ poslal do vazby dva mladíky, kteří jsou obviněni z vraždy hudebníka Františka Sahuly. Hrozí jim 12 až 15 let vězení nebo výjimečný trest. Bez bližších podrobností to řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Pětačtyřicetiletý Sahula, známý kytarista, zpěvák a skladatel, bývalý člen kapel Tři sestry a Synové výčepu, byl nalezen v pátek ráno chatové oblasti Skuheř u Kamenice na Praze-západ.

Policie v souvislosti s jeho násilnou smrtí zadržela tři podezřelé, dva z nich, ve věku 18 a 20 let, v sobotu obvinila z vraždy. "Přesnou příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva," sdělila mluvčí.

Podle policie navštívil Sahula ve středu večer bar v Kamenici, kde měl krátkou rozepři se třemi místními mladíky. Ti si na něho počkali venku, a když Sahula po půlnoci bar opustil, přepadli ho. Dva z nich ho zbili tak surově, že zraněním hlavy v noci podlehl. Těžce zraněnému hudebníkovi sebrali přes 1000 korun a utekli. Sahulův obličej byl ranami údajně tak znetvořen, že policie měla problémy s jeho identifikací.

Sahula měl v minulosti problémy s placením alimentů. Když  například v roce 1992 natočil album V továrně je dobře s úspěšným klipem Lambáda, nemohl se zúčastnit žádných propagačních akcí, protože se skrýval před policií.

Policie, která ho hledala kvůli dluhům na povinném výživném, tehdy kontaktovala i hudební publicisty. "Podle našich poznatků smrt Sahuly s jeho problémy s placením výživného nijak nesouvisí," podotkla policejní mluvčí.

Lidovky.cz

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?