Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vrtulník přesekl vedení, chybu udělala posádka

Česko

PŘEROV Viníkem nehody bitevního vrtulníku Mi-35, který minulý týden přesekl v blízkosti zahrádkářské kolonie u Pavlovic na Přerovsku drát vysokého napětí, je jednoznačně posádka stroje. Zjistila to vyšetřovací komise.

Případem se nadále zabývá také policie. Vedení základny s případným potrestáním hodlá vyčkat na její závěry. „Osádka vrtulníku však bude znovu přeškolena,“ řekl velitel základny Jaroslav Braun. „Oficiální ukončení vyšetřování ještě není. Podle předběžných závěrů vyšetřovací komise šlo o chybu pilota, který přehlédl elektrické vedení a spodní částí vrtulníku shodil vodič. Oficiální zpráva bude do čtrnácti dnů,“ řekla Markéta Mikulíková z Velitelství společných sil.

Podle velitele přerovské vrtulníkové základny Jaroslava Brauna za let zodpovídá celý tým, který tvoří tři lidé – kapitán vrtulníku, pilotoperátor, jenž také naviguje, a palubní technik. „Momentálně má osádka vrtulníku zákaz létání, provede se její proškolení, znovu se vše zopakuje se zaměřením na ty chyby, které tam provedli," uvedl Braun.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...