Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Přehledně: Vše o Rathově perném dni

Pobyt ve vězení Rathovi zjevně nesvědčí. Ostatně také část svého projevu věnoval bídnému stavu českých věznic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pobyt ve vězení Rathovi zjevně nesvědčí. Ostatně také část svého projevu věnoval bídnému stavu českých věznic. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Poslanci dnes podle očekávání vydali bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha k dalšímu trestnímu stíhání. Před hlasováním vystoupil Rath se svým více než hodinovým projevem. Lidovky.cz přináší souhrn toho nejdůležitějšího, co se dnes v kauze Rath odehrálo.

Rekonstrukce nových kauz si přečtěte ZDE:

Ratha na páteční hlasování o vydání přivezla eskorta z vazební věznice v Litoměřicích. Ve svém více než hodinovém projevu před poslanci veškerá obvinění odmítl. Označil se za vězně vlády, opětovně si stěžoval na podmínky vazby a vyšetřování je podle něj zmanipulované.

Co zaznělo ve Sněmovně čtěte ZDE:

David Rath útočil na ministra vnitra Kubiceho, srovnával se s Pussy Riot a tvrdil, že policie lže. Díky zbavení imunity ho policie bude moci obvinit kvůli korupci při pořizování vybavení do některých regionálních nemocnic. Pro Rathovo vydání po zhruba dvouhodinovém projednávání hlasovalo 174 ze 185 přítomných poslanců, čtyři byli proti.

Vybrané Rathovy výroky a statistiku si přečtěte ZDE:

David Rath přišel ve své řeči s novým trumfem: expertiza na zabavených bankovkách neobjevila jeho otisky prstů. Jak však v rozhovoru pro Lidovky.cz upozornil soudní znalec v oboru daktyloskopie Emil Svátek, pravděpodobnost, že na bankovce ulpí otisky prstů, je mizivá.

O zpochybnění Rathova trumfu čtěte více ZDE:

Policie může nyní rozšířit Rathovo obvinění: hodlá jej stíhat za převzetí úplatků souvisejících s výběrovými řízeními ve středočeských nemocnicích. Doposud fakticky čelil jen obviněním, která souvisela s rekonstrukcí zámku v Buštěhradu.

Rekonstrukci nových případů čtěte ZDE:

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...