9. září 2019 7:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vsetínská Bečva po dešti vystoupí na třetí povodňový stupeň, v ohrožení mohou být i Beskydy

Rozvodněná řeka, Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozvodněná řeka, Ilustrační snímek | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

Velké Karlovice (Vsetínsko) Po vydatném dešti meteorologové očekávají v pondělí po 07:00 na Vsetínské Bečvě ve Velkých Karlovicích třetí stupeň povodňové aktivity, tedy ohrožení. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti a silnice. Rozvodnit se mohou také menší řeky, které odvodňují Beskydy. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Vsetínská Bečva překročila druhý povodňový stupeň v pondělí ve 04:30. Podle meteorologů by třetího stupně měla dosáhnout po 07:00, výstraha platí do 10:00. Voda může zaplavit níže položené obydlené oblasti a silnice, v podmáčené půdě mohou padat stromy. Některé mosty a silnice mohou být uzavřeny. Lidé by měli parkovat auta na výše položených místech a vyvarovat se pohybu v korytě řeky.

Vydatný déšť může podle meteorologů dnes zvýšit hladiny řek zejména ve Zlínském kraji, kde je kromě Vsetínské Bečvy ještě povodňový stupeň jedna na Bystřičce, a dále v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Řeky tam mohou místy překročit první povodňový stupeň, tedy bdělost. Tato výstraha platí do 14:00.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
LINUX SPECIALIST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 60 000 - 70 000 Kč