Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vstupenky na MS kupují hlavně cizinci

Česko

LIBEREC Vstupenky na lyžařské mistrovství, které začne příští týden v Liberci, kupují v předprodeji zatím hlavně zahraniční fanoušci. Z celkového množství prodaných lístků zůstala v tuzemsku jen jedna třetina, zbytek se prodal v zahraničí. Pořadatelům se zatím nepodařilo prodat 60 procent vstupenek. Pokud by se jim povedlo naplnit na všechny závody oba areály, mohli by utržit až 120 milionů. Mluvčí organizačního výboru Zdeněk Soudný řekl, že očekává tržby za vstupné jen 70 milionů korun.

Podle něj Češi vyčkávají s nákupem lístků na poslední chvíli, vybrat si chtějí také podle počasí. „Víkendové soutěže jsou téměř vyprodané, rozhodně není rozumné moc vyčkávat,“ podotkl.

Velký zájem je o vstupenky v německém příhraničí. Ve spolupráci s deníkem Sächsische Zeitung tam vzniklo několik prodejních míst. Dobře se lístky prodávají i ve Švýcarsku, Čechům však připadají drahé. Nejlevnější jsou vstupenky ke stání u trati na běžecké závody, stojí 250 korun. Lístek na tribunu na skoky přijde ale až na 2500 korun. Dva lidé tak musí počítat s tím, že za dvoudenní výlet na mistrovství zaplatí s ubytováním zhruba 10 000 korun.

Bývalý organizační výbor mistrovství vedený Romanem Kumpoštem chtěl vstupenky údajně prodávat nejméně o třetinu levněji. Počítal přitom, že prodej přinese do rozpočtu asi 100 milionů korun. „Ceny vstupenek nám schválila Mezinárodní lyžařská federace,“ řekl mluvčí Kumpoštova týmu Vladimír Zemánek.

Počet návštěvníků je daný kapacitou areálů a pohybuje se kolem 35 000 míst ve Vesci a asi 10 000 na Ještědu. Zadarmo dostanou vstupenky například obyvatelé z Vesce, kteří bydlí v blízkosti běžeckého areálu a od Vánoc museli snášet hluk, který dělala sněhová děla. Dalších asi 2500 volných lístků dostaly liberecké školy.

Na MS bude startovat více než 600 lyžařů z 59 zemí, což překoná dosavadní účast z Oberstdorfu v roce 2005 i Sappora 2007. Organizátoři očekávají až 200 000 návštěvníků.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!