Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vstupenky na MS kupují hlavně cizinci

Česko

LIBEREC Vstupenky na lyžařské mistrovství, které začne příští týden v Liberci, kupují v předprodeji zatím hlavně zahraniční fanoušci. Z celkového množství prodaných lístků zůstala v tuzemsku jen jedna třetina, zbytek se prodal v zahraničí. Pořadatelům se zatím nepodařilo prodat 60 procent vstupenek. Pokud by se jim povedlo naplnit na všechny závody oba areály, mohli by utržit až 120 milionů. Mluvčí organizačního výboru Zdeněk Soudný řekl, že očekává tržby za vstupné jen 70 milionů korun.

Podle něj Češi vyčkávají s nákupem lístků na poslední chvíli, vybrat si chtějí také podle počasí. „Víkendové soutěže jsou téměř vyprodané, rozhodně není rozumné moc vyčkávat,“ podotkl.

Velký zájem je o vstupenky v německém příhraničí. Ve spolupráci s deníkem Sächsische Zeitung tam vzniklo několik prodejních míst. Dobře se lístky prodávají i ve Švýcarsku, Čechům však připadají drahé. Nejlevnější jsou vstupenky ke stání u trati na běžecké závody, stojí 250 korun. Lístek na tribunu na skoky přijde ale až na 2500 korun. Dva lidé tak musí počítat s tím, že za dvoudenní výlet na mistrovství zaplatí s ubytováním zhruba 10 000 korun.

Bývalý organizační výbor mistrovství vedený Romanem Kumpoštem chtěl vstupenky údajně prodávat nejméně o třetinu levněji. Počítal přitom, že prodej přinese do rozpočtu asi 100 milionů korun. „Ceny vstupenek nám schválila Mezinárodní lyžařská federace,“ řekl mluvčí Kumpoštova týmu Vladimír Zemánek.

Počet návštěvníků je daný kapacitou areálů a pohybuje se kolem 35 000 míst ve Vesci a asi 10 000 na Ještědu. Zadarmo dostanou vstupenky například obyvatelé z Vesce, kteří bydlí v blízkosti běžeckého areálu a od Vánoc museli snášet hluk, který dělala sněhová děla. Dalších asi 2500 volných lístků dostaly liberecké školy.

Na MS bude startovat více než 600 lyžařů z 59 zemí, což překoná dosavadní účast z Oberstdorfu v roce 2005 i Sappora 2007. Organizátoři očekávají až 200 000 návštěvníků.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...