15. září 2009 11:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vůbec se ČSSD nedivím, říká poslanec KDU Hovorka

Poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec KDU-ČSL Ludvík Hovorka. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Poslanec křesťanských demokratů Ludvík Hovorka hovoří o tom, že se mají ve středu na vládě projednávat důležité věci, které se týkají škrtů v oblasti sociálních dávek a zdravotního pojištění. Podle něj je to jeden z možných důvodů, proč sociální demokraté na posledních chvíli otočili a pro rozpuštění sněmovny dnes hlasovat nebudou.

Lidovky.cz: Jak vnímáte rozhodnutí ČSSD, že dnes nebude hlasovat pro rozpuštění Poslanecké sněmovny?
Dneska jsem si přečetl, co jde ve středu na vládu a vůbec se ČSSD nedivím, proč se takto rozhodli.

Lidovky.cz: O co jde?
Na vládě se mají projednávat nějaké věci, které by bylo třeba rychle udělat. Možná z hlediska škrtů v oblasti sociálních dávek a zdravotního pojištění, možná proto se ČSSD takto narychlo rozhodla.

Lidovky.cz: Můžete být konkrétnější?
Tam jde hlavně o ty škrty v sociální oblasti, mluví se tam také o zmrazení plateb za státní pojištěnce a objevují se tam také další věci, které neprošly v senátním návrhu k reguláčním poplatkům. Možná toto jsou ty hlavní důvody, proč Jiří Paroubek na poslední chvíli otočil.

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?