Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vulgární Topolánek urážel novinářku: Mr*ka nemá pohlaví

Česko

  16:50aktualizováno  24. června 8:36
PRAHA - Esemesku plnou vulgárních výrazů poslal novinářce bývalý premiér České republiky Mirek Topolánek. Rozčílilo ho, že se ptala na informace týkající se expremiérových financí a jeho syna Tomáše.

Mirek Topolánek foto: ČTK

Deník Blesk napsal, že Topolánek pořídil synovi luxusní BMW a platí mu půlmilionové školné na soukromé škole International School of Prague v Nebušicích. Závěrem se list zeptal, kde na to expremiér bere peníze.

ČTĚTE VÍCE O TOPOLÁNKOVÝCH KONFLIKTECH S NOVINÁŘI:

 
Totéž chtěla vědět i redaktorka Parlamentních listů, a tak v SMS zprávě zaslala Topolánkovi žádost o vyjádření. To opravdu přišlo a bylo plné sprosťáren. "Nečtu ty vaše sra*ky a lži nekomentuji. Žádná z těchto "mr*ek" se neodváží sama a beze svědků přiblížit na 5 metrů," napsal na úvod.

A smršť nadávek pokračovala. "To mi stačí. Respekt! To že české mr*ky útočí řadu let na mé rodinné příslušníky, to je vaše vizitka, ne moje. Pokud se chcete štvanice zúčastnit, pozorně si odkrokujete 5 metrů. Mr*ka totiž nemá pohlaví," uzavřel expremiér spršku vulgárních výrazů.

Anketa

Byla Topolánkova reakce přiměřená?

Ano, novináři ho skutečně likvidují 1834
Ano, sice je vulgární, ale už není veřejně činnou osobou 676
Ne, byl premiérem a musí počítat se zvýšeným novinářským zájmem 644
Ne, vulgární výrazy si nemůže dovolit, i kdyby si na něj novináři zasedli 6319

Server Lidovky.cz se na Topolánka obrátil s dotazem, zda mu jeho reakce nepřijde přehnaná. "Nic na ochranu soukromí a proti lži a výmyslům mi nepřijde přehnané v zemi, kde si beztrestně může kdejaký šmírák dovolit porušovat má ústavní práva a napadat mé blízké," odpověděl.

Výbušná povaha bývalého šéfa vlády je pověstná, známý je třeba jeho exces během senátních voleb v říjnu 2008, kdy praštil fotografa, což později vysvětloval jako snahu chránit svého druhého syna Nicolase. Konflikt s novinářem měl i v roce 2010, kdy bránil fotografovi, aby pořizoval jeho snímky. Když odcházel z čela ODS, obvinil novináře, že ho "poslední čtyři roky likvidují".

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...