Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: VV opět otočily. Pomohly schválit církevní zákon ve vládě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 65
  • Poslední: 3.2.2012 11:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Boháč 3.2.2012 11:54

Vážení,

nebylo by lepší , než věčné dohadování a věčné kolaborování véčkařů v trojkoalici , k této závažné věci , která je pro stát obrovskou zátěží a vyhlásit referendum , které by rozhodlo jednou pro vždy jak vrátit církevní majetek .

M. Losa 11.1.2012 19:11

A máme to tu zase:

Šašci zacinkali rolničkami a poslušně zaujali místo u vládcových nohou.

P. Skřivan 11.1.2012 22:13

Re: A máme to tu zase:

Přesně. Strana na jedno použití.

J. Frgalova 11.1.2012 16:41

účet za rok 1948

je správné, že se napravují alespoň nějaké křivdy a zlodějny, ke kterým došlo po roce 1948.

Připomnělo mi to jednu myšlenku S.Exuperyho - "my tuto zemi nedědíme, naopak, my připravujeme budoucnost našich dětí."

A ta budoucnost tkví i v našem chování ke zlotřilým skutkům, za které sice ( někteří)nemůžeme, ale za to můžeme ovlivnit nápravu.

A pro ty, co by si nechali pro korunu vrtat koleno může být malou náplastí to, že se o majetek budou muset starat církve a ne stát ( daňový poplatník).

J. Čížek 11.1.2012 18:04

Re: účet za rok 1948

Souhlas. Ale platí to i pro další krádeže. Např. to, jak okradli šlechtu je rovněž nehorázné. A i zde má platnost, že když budou mít hrady a zámky a pozemky zpět okradení šlechtici, stát ušetří za jejich udržování. I když vlastně asi ani neušetří, protože "šetří" již od doby krádeže a prakticky do památek neinvestuje. Tedy kromě některých světlých výjimek. Zrovna mne napadá např. nehorázné okradení Lichtensteinů, které stát včele s Benešem zcela neoprávněně okradl dle tzv. Benešových dekretů jako Němce. Přitom tento rod není německý, jsou to příslušníci státu Knížectví Lichtenštejnsko (Fürstentum Liechtenstein).

M. Losa 11.1.2012 19:28

Re: účet za rok 1948

Až na to, že se napravuje také "zlodějna" císaře Josefa II. spáchaná někdy v roce 1785, kdy omezil možnost církve nakládat s majetkem a také "zlodějna" T.G.Masaryka a V.Švehly spáchaná na církvi velkou pozemkvou reformou z r. 1919.

J. Novák 12.1.2012 2:59

Re: účet za rok 1948

Nech to být, ta zapšklá zkatolizovaná pakáž něco takového stejně nepochopí. Prostě to bylo ukradeno, je jedno kdo to ukradl, ale stejně to byli komunisti. Jen se jich zkus zeptat, kde najdeš seznam toho, co se má vracet! Vrhnou se na tebe jako sršni, protože takový seznam neexistuje! Není totiž ani u té smlouvy mezi státem a církvemi. A nikomu z přívrženců restitucí to není divné. Přitom je naprosto jasné, že je to takový tunel, který lze rozsahem přirovnat snad jen ke kuponové privatizaci.

D. Streit 11.1.2012 16:16

Dalo se to čekat

Nejsou to "restituce". A VV už jsou trapné:

http://streit.blog.idnes.cz/c/240476/Veci-verejne-spachaly-sebevrazdu.html

Odnesou to ve volbách.

J. Cedivoda 11.1.2012 16:00

Situace je spletitá.

Zatím co jiné církve než církev římsko-katolická jsou de fakto obecně prospěšné společnosti řídící se zákony ČR, je ŘK církev "pobočkou" Svatého stolce se sídlem ve Vatikánu a řídí se vnitřně Kodexem kanonického práva, jediným právním předpisem závazným pro vnitrocírkevní život. Je tedy velice sporné komu majetek ČR předává a kdo je jeho skutečným vlastníkem. Nejpraděpodobněji podle hierarchického uspořádání církve ŘK je vlastníkem Svatý stolec se sídlem v Městském státě Vatikán. Teď jde o to, jestli vláda a parlament mají ústavní oprávnění předat část území ČR jinému státu. V každém případě se stává ŘK církev významným zaměstnavatelem budoucích pracujících na svých majetcích a doufám, že sníží nezaměstnanost v ČR, když už nic jiného.

K. Bartošík 11.1.2012 18:42

Re: Situace je spletitá.

Myslím si,že jste velký vypravěči,který často nevíí,kde končí pravda a začíná pohádka

V. Cibulka 12.1.2012 7:55

Re: Situace je spletitá.

Velmi se pletete, vlastníkem nemovitosti bude konkrétní církevní denominace, tedy např. fara ... (jméno obce), Řád maltézských rytířů.. (sídlo v Čechách), biskupství ...(jméno obce) atd.

J. Kliment 11.1.2012 15:11

Něco k problematice

církevních restitucí - zejména pr ty, kteří ač zcela nevědomí nejhlasitěji soudí.

http://www.cirkevnimajetek.cz/

I. Simacek 11.1.2012 14:03

restituce majetku

Po roce 89 musel každý restituent doložit doklady o vlastnictví nemovitostí.Zápisy v katastru nemovitostí, kupní smlovy atd.Zde však nikdo žádné doklady neviděl a nebyly zveřejněny.Předně,od kdy církev konkrétní majetek vlastnila, kdy jí byl odebrán a citovat příslušné zákony.Naopak jsou k dispozici právní předpisy,ve kterých je vysloveně uvedeno,že církev již po roce 1918, po vzniku Československa,žádný majetek nevlastnila.Proč např. se už církev dávno

nesoudí o svůj majetek s českým státem,když na něj má nárok?Musela by doložit u soudu,že ten majetek byl skutečně jejím majetkem.Takhle to bude pouze politické rozhodnutí asi na stejné úrovni jako byla kuponová privatizace.

K. Bartošík 11.1.2012 13:38

Co bylo ukradeno se ma vrátit

Ti co brojí proti vráceni majetku cirkvím,na něm dodnes parazitují.Protože dodnes se s cirkevního majetku dotují léky či školy.Národohospodářský ústav spočítal,že majetek,který byl církvím zabaven vydělala státu 230 miliard korun,zatimco duchovním stát vrátil pouze 60 miliard.

Na závěr jeden citát:"Boha a vojáka v dobách zlých všichni vzývajíPak už né,

protože když válka skončí,vše se spravíBůh je zapomenut a starý voják nevážen!.

Takže ,tento citát volně přeložen s angličtiny byl nalezeny na staré kamenné strážní budce na Gibraltaru.

I. Simacek 11.1.2012 14:05

Re: Co bylo ukradeno se ma vrátit

J. Čížek 11.1.2012 14:46

Re: Co bylo ukradeno se ma vrátit

Přesně tak. Ti, co se ozývají proti návratu majetku jsou jen závistivci či vyčůránci, kteří jej nyní "užívají". Jen kdyby někdo všechny tyto řvouny okradl. Určitě by zloději vše nechali a ještě ho pochválili ...

M. Losa 11.1.2012 19:08

Re: Co bylo ukradeno se ma vrátit

Myslím si, že jste velký vypravěč, který často neví, kde končí pravda a začíná pohádka.

E. Hagara 11.1.2012 11:31

Kapři si rybník nevypustí a veverky si nepokácí stromy.

To jistě udělala únava z dlouhého jednání špiček veverek, že hlasovali proti sobě. Naozaj my to připadá, že chtěj vytřískat kapitál za každou cenu. Nejprve odsouhlasí cirkevní restituce, pak si to rozmyslí a začnou klást požadavky. Když zjistí, že nic nebude, tak se zase vrátí do zajetých starých kolejí.

Trucovat, trucovat, trucovat v koalici, pokud nejde o palici. Hlavně jde o prachy.

A. Mochnač 11.1.2012 11:30

VV opět otočily.

Omlouvámse Peake, není to Page jak jsem uvedl.

J. Barák 11.1.2012 11:28

Vracení bez kontroly?

No dobře,napíši to slušně.Občané budou vracet a platit za něco,co nikdo nezná a pod pojmem restituce církve je bez prověřeného seznamu možnost různých čachrů,jak je u nás zvykem.Seznam by měla schválit sněmovna a i finanční vyrovnání by mělo projít auditem o správnosti.Takhle se budou vracet i nemovitosti které byly církvím zkonfiskovány za Masaryka!

J. Rys 11.1.2012 12:28

Re: Vracení bez kontroly?

A máte nějaké podklady pro své tvrzení?

V. Novák 11.1.2012 13:11

To je přece zřejmé -

nikdo nedokáže takový seznam předložit a pokus vymáhat ho byl interpretován jako snaha restituce zase odložit.

Na jakém podkladě byla stanovena částka, kterou má stát za zabavený majetek vyplatit, kdy nikdo neví, jaký ten majetek je? Ani CO to vůbec je? A proč to neví po 20 letech údajných jednání?

Dovolím si jen připomenout voršilky a bývalou provozní budovu ND...

V. Novák 11.1.2012 14:00

To je přece zřejmé -

nikdo nedokáže takový seznam předložit a pokus vymáhat ho byl interpretován jako snaha restituce zase odložit.

Na jakém podkladě byla stanovena částka, kterou má stát za zabavený majetek vyplatit, kdy nikdo neví, jaký ten majetek je? Ani CO to vůbec je? A proč to neví po 20 letech údajných jednání?

Dovolím si jen připomenout voršilky a bývalou provozní budovu ND...

V. Prokeš 11.1.2012 16:19

Re: To je přece zřejmé -

Pane Nováku, melete nesmyly, neboť dnes, po šedesáti letech dělat nějaké stoprocentní seznamy majetku, který byl komunisty církvím zabaven je holý nesmyls. Soudruzi věděli, že po jejich řádění nesmí zůstat moc stop a proto jsou zápisy v pozemkových knihách z doby jejich panování neúplné. V knihách se najdou přesné zápisy z dob předválečných a až do roku 1948, ale dál už je to horší. Soudruzi si asi mysleli, že jejich panování bude věčné, všechno bude nadále pouze státní, tak vést i nadále nějaké  zápisy o soukromém či církevním majetku. Pocházím z vesnice a dodnes tam žijí lidé, kteří si velmi dobře pamatují, která pole, louky a lesy a stodoly patřily k farám, takže vaše nevědomost, kterou se zde snažíte zdůrazňovat, že nikdo neví atp., je nějak mimo mísu.

V. Prokeš 11.1.2012 16:05

Re: Vracení bez kontroly?

Ano pane, bude se vracet to co komunistický režim církvím sebral. Platíme dnes za své rodiče či prarodiče, kteří se v roce 1946 a následně v roce 1948 přičinili o to, že komunisté zde získali na čtyřicet let absolutní moc a podle toho se také chovali k soukromému vlastnictví občanů, církví, Sokola, Orla i dalších společenských organizací. Naši komunisté byli totiž tak horliví, oproti komunistům z okolních zemí, že znárodnili i ševcům verpánek a krejčím jehlu, jak se trefně říkalo. Jak všichni víme, tak v jiných poskomunistických státech tomu tak nebylo, tam zůstaly v soukromých rukou drobné provozovny i soukromí zemědělci nemuseli do JZD. V takovém Polsku si církve dokonce podržely i své majetky. Pravdou však také je, že uváděný nesouhlas 70% našich občanů s navrácením čehokoliv církvím, je komunisty vypěstovaný ateismus a odpor k čemukoliv církevnímu a to se v okolních státech rovněž v tokové míře, jako u nás, nepraktikovalo. Církve tam přežívaly docela v klidu v jakémsi souladu i s  těmi komunisty.

A. Mochnač 11.1.2012 11:25

VV opět otočily.

Čekal snad něco jiného?Podivejte se na Page jak se usmívá, že nepřišla o teplé místečko. Jsou to komedianti.

J. Barák 11.1.2012 11:35

Re: VV opět otočily.

To je slabé slovo.Naopak si veverky naběhly a ukázaly,jak se bojí o fleky.Teď s nima může ODS a STOP 09 orat a vědí že stačí pohrozit a VV stáhnou ocas a budou hodní.Nejlepší figura je p.Jarolím,ten tady na severu a Teplicku vdával sranda časopis,jak by s tím neřádem zatočil.ale teď sice nesouhlasí s rozhodnutím,ale podřídí se mu,inu stranická kázeň je i u něj pořádná.A soudruzi,nezklameme,stranu v nejtěžších chvílích podržíme!Inu když jde o koryto,ideály pláčí.....

M. Starý 11.1.2012 11:13

Kdy zakáží učit Darwina ??

Uvědomme si, že pokud tento zákon projde a církve dostanou zpět svůj majetek ( 175 tisíc hektarů lesa a 25 tisíc hektarů orné půdy (asi procento veškeré orné půdy v ČR) + náhrady od státu, které pronajmou nebo prodají, bude církev velmi bohatá a uplatní svojí sílu na to, aby ovlivňovala politiku přes spřízněné strany (Lidovci, Kalouskova TOPka). Za pár let se možná nebude smět učit Darwin, sexuální výchova ...

Z. Pátek 11.1.2012 11:17

Re: Kdy zakáží učit Darwina ??

Tohle si opravdu myslíte? Víte, že má církev v celé Evropě problém spíš opačný, že ztrácí svoje věřící? Jak by mohla právě u nás, tolik sekularizované společnosti, najednou pobrat tolik vlivu? A děje se to (to, před čím varujete) snad třeba v Itálii nebo Španělsku, kde nikdy církev o majetek bolševickou zlodějnou nepřišla?

M. Starý 11.1.2012 11:24

Re: Kdy zakáží učit Darwina ??

To si povíme za pár let. To přeci nemá s počtem věřících nic společného. Politické strany potřebují peníze, malá domů ze stáních zakázek je trik, který již prasknul. Bude se hledat nový sponzor. A pamatujte, kdo má peníze, ten určuje jak budou politici hrát a zpívat.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...