31. srpna 2015 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výběr zpráv podle editora: blábolivý lidovec porazil Zemana. Vraha brněnské rodiny vydali do Česka

"Dámy a pánové vaši fotografové mají neobyčejné množství atraktivních snímků,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Dámy a pánové vaši fotografové mají neobyčejné množství atraktivních snímků,... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Hodně Miloše Zemana a uprchlíků a také pokračování příběhu tragické smrti brněnské rodiny... Poslední prázdninový den očima editora serveru Lidovky.cz.

Kdyby se v Česku vyhlašovala anketa o nejidiotštější výrok politika, útočil by letos na bednu - řečeno slovy sportovních žurnalistů - ještě do víkendu neznámý pěšák z liberecké buňky KDU-ČSL. Jakýsi Daniel Kalenda, prý v opilosti, vyzdobil svůj facebookový účet nechutnou xenofobní slátaninou. Cituji: „Bože, 71 mrtvejch na dálnici v Rakousku... A máme brečet? Prej jim došel vzduch hned, co se zavřely dveře... A co má bejt? Tak nemaj bejt blbý a nemaj do toho kamionu lízt...“. Pokračovat se mi nechce (pro zájemce celé ZDE).

Daniel Kalenda se na svém facebookovém profilu opřel do migrantů.

Těžko uvěřit, že výše citovaná slova napsal lidovec, který se na svém blogu prezentuje jako politik s citem pro sociální odpovědnost. Ale co už, on asi lidovcem dlouho nezůstane, spolupartajníci ho chtějí vyhnat. A třeba se nakonec vynoří i oblíbená hláška o hacknutém facebookovém profilu. Uvidíme.

Když už jsem zmínil neexistující anketu blábolivých politiků, nesmím zapomenout na prezidenta republiky a jeho opakující se výroky proti migrantům. Že by Miloš Zeman neznal uprchlická fakta? Pochybuji. Proč tedy hlava státu ve svých výrocích lže a překrucuje snadno dohledatelná fakta? Nabízí se konstrukce o startu nové prezidentské kampaně. Lze tak očekávat, že do diskuze o migraci se Zeman bude hlásit s dalšími hysterickými výkřiky o tsunami, výzvami „běžte pryč“ či „nikdo vás nezval“.

Nově připojil výrok, který reaguje na výzvu vědců k toleranci. „Ať si každý vědec vezme domů uprchlíka,“ vzkázal jim suše Zeman. Nevšiml jsem si, že by kdysi mocný lídr sociální demokracie měl doma v devadesátých letech sociálně potřebné, když jako hlava ČSSD hlásal sociální politiku a zákony prosazoval ve sněmovně sociální stát.

A takhle vidí prezidenta Miroslav Kalousek:

Komentář Miroslava Kalouska k vystoupení Miloše Zemana.

Komentář Miroslava Kalouska k vystoupení Miloše Zemana.

Zatímco u lidovce Kalendy jde (snad) o jednorázový úlet, kterým se (snad) diskvalifikoval z českého politického prostředí, u pána z Hradu jde více o projev diagnózy, jež je neslučitelná s úřadem hlavy státu. Miloš Zeman přestává stát za poslech i řeč. Proto nepřekvapí analýza serveru Demagog.cz, který zjistil, že Zeman porušil každý třetí předvolební slib. Ideální kvalifikace pro českého voliče v bitvě o Hrad? Uvidíme za dva a půl roku.

K TÉMATU MIGRACE:

Kromě celosvětově sledovaného tématu přinesl server Lidovky.cz i řadu PŮVODNÍCH ZPRÁV:

Poslanci mají luxus za hubičku, ale nevyužívajího. I tak stojí roční provoz rekreačního areálu čtyři miliony korun.

Ničivý požár ve Vysočanech z minulého týdne oživil vzpomínky na velké pražské ohňové story posledních let. V hlavní roli byly většinou sklady v tržnici SAPA. Příběhy velkých požárů si mužete připomenout s hasičem Jiřím Čmakalem, který byl pokaždé u toho.

Server Lidovky.cz po tragédii ve Vrběticích detailně mapuje problém nebezpečné munice uložené po celém Česku v nebezpečných skladech. Po prozkoumání smluv, které měl stát s firmou Zeveta Bojkovice, se ukázalo, že část munice měla být už dávno zlikvidovaná. Ale nebyla...

Škola hrou čeká na strojvůdce. Krizové situace (třeba kamion na přejezdu) by jim napříště mohl pomoci řešit i nácvik na ‚playstationu‘. České dráhy totiž nakoupí dva trenažery pro strojvedoucí za 40 milionů korun.

Varování z obchodní inspekce míří k zákazníkům velkých řetězců. Na jejich pultech se objevují nekvalitní či dokonce nebezpečné potraviny. V Česku se nedostatky v kvalitě potravin nelepší, vzkazují z terénu inspektoři.

KRÁTCE DALŠÍ DŮLEŽITÉ UDÁLOSTI:

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz