Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vybírejte Rusnokovy odborníky, radil Brňanům 'ruský agent' Zeman

Česko

  16:37
PRAHA - Prezident Miloš Zeman nejprve Brňany ujistil, že nepropaguje žádnou politickou stranu na cestách po krajích. A vzápětí jim doporučil současné ministry, z nichž mnozí kandidují za Zemanovce. Svérázně pozdravil prezident i studenty Podnikatelské fakulty Vysokého učení technického: "Jsem diktátor, ruský agent a ničitel parlamentní demokracie," řekl jim Zeman.

Prezident Miloš Zeman (vlevo) zdraví 25. září Brně zaměstnance krajského úřadu, kde zahájil třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. Vpravo je hejtman Michal Hašek. foto: ČTK

Turné prezidenta Miloše Zemana po krajích pokračuje. Ve středu dorazil do jihomoravské metropole, kde měl odpoledne na programu setkání s občany. Na cestě ho doprovází i dcera Kateřina, která zavítala na psychiatrickou kliniku, aby s lékaři diskutovala o poruchách příjmu potravy.

Prezident Zeman občanům hned v prvních minutách řekl, že na svých cestách po krajích nepropaguje žádnou politickou stranu, jak mu předhazovala média, když se při návštěvě Zlínského kraje pohyboval ve společnosti svého kancléře Vratislava Mynáře, který je lídrem Zemanovců v kraji.

K TÉMATU:

Na brněnské pódium se postavil po boku jihomoravského hejtmana Michala Haška a brněnského primátora Romana Onderky (oba ČSSD). Občanům, kteří dorazili po čtvrté hodině odpolední na brněnské náměstí Svobody, ale Zeman poradil, čím se při výběru strany ve volbách řídit.

"Vybírejte si do čela odborníky. Já nikoli náhodou Rusnokově vládě říkám vláda odborníků," pronesl Zeman. Dole pod pódiem ho podporovala jeho dcera Kateřina či kancléř Mynář.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) vítá prezidentovu dceru Kateřinu Zemanovou.

Vystoupení prezidenta na brněnském náměstí, kam dorazily stovky lidí, hned v úvodu narušil jeden z přítomných návštěvníků, který hlasitě pískal a nedovolil Zemanovi v klidu promlouvat k lidem. Zeman reagoval slovy, že by se muži rád omluvil za to, že připravil Miroslava Kalouska o křeslo ministra financí a Karla Schwarzenberga o křeslo ministra zahraničí tím, že postupoval, jak postupoval. Nakonec protizemanovsky naladěného muže musela odvést policie, resp. doslova vynést.

Prezident Miloš Zeman (vpravo) diskutoval 25. září v rámci cesty po Jihomoravském kraji se studenty Podnikatelské fakulty VUT Brno. Vlevo je hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Ještě před tím stihl Zeman zavítat na Podnikatelskou fakultu Vysokého učení technického, kde studenty přivítal provokativními slovy: "Jsem diktátor, ruský agent a ničitel parlamentní demokracie." I na fakultě se krátce zmínil o volbách. Studentům poradil, aby nepřijímali politiku jen pasivně jako ovce. "Buďte berany," vyzval studenty a zároveň je požádal, aby šli v říjnu volit.

Kateřina Zemanová zavítala během návštěvy Jihomoravského kraje na psychiatrickou kliniku, kde s lékaři diskutovala o poruchách příjmu potravy.

Zemanova dcera Kateřina dopoledne navštívila Psychiatrickou kliniku Fakultní nemocnice Brno, kde se setkala s přednostou Tomášem Kašpárkem a dalšími lékaři. Diskutovala s nimi o léčbě poruch příjmu potravy, neboť jak uvádí webové stránky Hradu, právě problémy jako anorexie či bulimie jsou hlavní programovou prioritou prezidentovy dcery.

Prezident Miloš Zeman se zdraví s hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD).

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) doprovází prezidenta Miloše Zemana po chodbě krajského úřadu.

Prezident se v kraji zdrží do pátku. Ve čtvrtek zavítá do průmyslové firmy TOS Kuřim a poté do Znojma, Břeclavi a Hodonína. Večer jej čeká jednání s moravskými vinaři ve Valticích na Břeclavsku.

V pátek začne program prezidenta ve Vyškově, kde se zúčastní předání 17 nových sanitek záchranářům a ocení 50 hasičů a zdravotníků. Návštěvu Jihomoravského kraje zakončí v Kyjově.

Autoři: ,

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat