Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výbuch generátoru ve Vřesové zabil jednoho muž a tři zranil

Česko

  7:40aktualizováno  9:28
SOKOLOVSKO - Jednoho mrtvého muže a tři zraněné si vyžádal noční požár v areálu palivového kombinátu Sokolovské uhelné a.s. ve Vřesové na Sokolovsku. V areálu vybouchl a následně začal hořet generátor, informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
Hasičské auto - ilustrační foto.

Hasičské auto - ilustrační foto. foto: ČTK

Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů, kterým se požár podařilo zlikvidovat asi za hodinu. "Obyvatele v okolí nebylo třeba informovat, protože jim nebezpečí nehrozilo," doplnil Kasal.

Výbuch nastal ve středu ve 23:14. "Chytilo to tak nešťastným způsobem, že to jeden člověk nepřežil. Jeho zranění byla neslučitelná se životem. Ti další tři, které to zasáhlo, byli na pozorování, jeden už je dokonce doma," řekl mluvčí Sokolovské uhelné Josef Michalský. Příčiny požáru šetří havarijní komise za účasti dalších orgánů.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáš Hutty bylo muži, který výbuch nepřežil 56 let, další dva lidé se nadýchali kouře, jeden měl popáleniny na předloktí.

Nehody ve Vřesové

I když vážnější havárie nejsou v palivovém kombinátu ve Vřesové časté, občas k nim dochází. Naposledy 4. července letošního roku unikl čpavek z cisterny. Asi 19 tun uniklé chemikálie se ale podařilo zadržet v jímkách kombinátu a nikdo nebyl při havárii zraněn. V roce 2007 ve Vřesové vybuchl a následně unikl asi kubík čpavku. Tehdy byli dva lidé vážně zraněni. S popáleninami byli převezeni do nemocnice.Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat