Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výbuch na ubytovně si vyžádal tři mrtvé

Česko

  7:16
OTROKOVICE (ZLÍNSKO) - Při výbuchu v pokoji na ubytovně v Otrokovicích na Zlínsku zemřeli v noci na dnešek dva muži, další podlehl nad ránem vážným zraněním ve zlínské nemocnici.

Oheň, ilustrační foto foto: Shutterstock

Řekla to krajská policejní mluvčí Jana Bartíková. Podle informací v pokoji explodoval zřejmě granát. Okolnosti výbuchu vyšetřuje policie, na místě zasahuje i brněnský pyrotechnik.

V pokoji v šestém patře ubytovny, starším panelovém domě, se kolem 01:00 ozval ohlušující výbuch, který vážně poranil tři muže. "Přestože se jim dvě ženy z vedlejších pokojů snažily promptně poskytnout první pomoc, jejich snaha byla marná. Dva muži zemřeli okamžitě, třetí ve 04:00 podlehl devastujícím zraněním v Baťově krajské nemocnici," popsala Bartíková.

Událost vyšetřují kriminalisté, pomáhá jim zmíněný pyrotechnik i vyšetřovatel hasičů.

Na místě zemřel pětačtyřicetiletý muž, který zřejmě držel při výbuchu granát v pravé ruce, i jeho o pět let mladší společník, který stál v chodbičce bytu za ním. Třetí z mužů, který byl od zmíněné dvojice asi dva metry daleko u vstupních dveří do bytu, zemřel v nemocnici. Dozorující státní zástupce Leo Foltýn ČTK řekl, že událost policisté vyšetřují pro nedovolené ozbrojování a obecné ohrožení. "Zjišťujeme, kdo tam granát donesl a také jeho typ a stáří," uvedl Foltýn.


Operační důstojníci na místo vyslali psycholožku krajského ředitelství policie, která poskytla posttraumatickou intervenční péči mladým ženám, které u události byly jako první a usilovaly o záchranu životů mužů. "V této ojedinělé a kritické situaci se zachovaly naprosto ukázkově," doplnila Bartíková.

Podle ní objekt výbuchem nebyl vážně poškozen, mimo uvedeného pokoje, kde exploze mimo jiné rozbila okna. Asi dvacítka dalších lidí ubytovaných ve zmíněné budově přesto využila nabídky provozovatelů a nechala se přestěhovat na jiné místo.

Autoři: ,

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...