Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výchozí pozice vypadá slibně

Česko

Téměř dva roky čekala Slavia na vítězství v evropských pohárech. Po sedmi porážkách a deseti remízách už nemusí. Dvougólový podpis dal pod konec nepříjemně narůstající série Zdeněk Šenkeřík (28). PRAHA Momentálně nejlepší střelec v červenobílém se postaral v Edenu o dva ze tří gólů při vítězství nad Crvenou Zvezdou Bělehrad. Šenkeřík v nabité konkurenci mezi útočníky Slavie i po nedávném hattricku v lize jasně vyčnívá. Před zápasem jste říkal, že je jedno, kdo dá góly. Těší vás, že jste se o většinu dokázal postarat sám?

Asistent kouče Řehák mi před zápasem pověděl, ať se klidně nebojím dát dva góly. Bylo cítit, že potřebujeme dávat góly, tentokrát nám to vyšlo. Víme, že nás čeká v odvetě bouřlivé prostředí v Bělehradě, ale výchozí pozice vypadá slibně.

* Bylo by trestuhodné vysoký náskok ztratit?

Bude to jiný zápas a ten nesmíte podcenit. Rozjeté je to slušně, to musím zopakovat.

* Tušil jste, že byste mohli soupeři utéct až takovým rozdílem?

Nad tím jsem nepřemýšlel. Určitě jsem si přál, aby utkání takhle dopadlo.

* Jaký dojem na vás soupeř udělal?

Nastupovali velmi sebevědomě, pak se trochu zalekli. V soubojích tam byly nějaké kopance zezadu. Záda zatím drží, uvidíme, jak budou vypadat ráno.

* Pomohlo vám, že oběma vašim gólům předcházely přesné přihrávky?

Před prvním mi padl míč rovnou na hlavu a já jsem si dobře naskočil. Podruhé ke mně míč doputoval šťastně, soustředil jsem se na to, abych proměnil.

* Jak fungovala v útoku spolupráce s Adamem Hlouškem, který v základní sestavě dostal přednost před kapitánem Vlčkem?

Trošku jsem předpokládal, že trenér zvolí tuhle variantu. Spolupráce nám vycházela. Adam má před sebou velkou budoucnost a je hodně skromný.

* Jak si povedený zápas užijete?

Jsem rád, že za mnou dorazila maminka. Ve středu jsem se dostal trochu do stresu, protože jsem se dozvěděl, že za mnou jede po dálnici, kde nikdy předtím neřídila. Byla zrovna 40 kilometrů před Prahou. Jsem rád, že mohla góly vidět. Nazpátek radši pojede až v sobotu. To bude menší provoz.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...