20. května 2018 16:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vycítil příležitost a odnesl si cizích 60 tisíc. Policie pátrá po muži a ženě

Muž, který ukradl z bankomatu 60 tisíc korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž, který ukradl z bankomatu 60 tisíc korun. | foto: ČTK

PRAHA Policie hledá muže a ženu, kteří ve dvou různých případech využili chyb uživatelů bankomatu a vybrali cizí peníze. Muž si přišel na 60 000 korun, žena vybrala deset tisíc Kč. Při činu je zachytily kamery. Na policejním webu o tom v neděli informoval mluvčí Jan Daněk.

Jeden z případů se stal v na Sokolovské ulici v Praze 8. Muž si vybral z bankomatu 60 000 korun, peníze si ale zapomněl vzít a odešel. „Jak je vidět na kameře, tak deset sekund po něm přišel neznámý muž, peníze z bankomatu sebral a odnesl si je,“ uvedl mluvčí. Za zatajení věci hrozí neznámému muži až rok vězení.

Žena vybrala z bankomatu cizích deset tisíc korun.

Žena vybrala z bankomatu cizích deset tisíc korun.

V Olbrachtově ulici v Praze 4 se pak klient přihlásil bezkontaktně do bankomatu, ale po transakci se zapomněl odhlásit. „Toho využila neznámá žena, která je podezřelá, že z účtu poškozeného vybrala deset tisíc korun,“ sdělil Daněk. Žena je podezřelá z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pokud lidé kohokoliv ze dvou hledaných poznali, měli by se ozvat na linku 158.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz