Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vydělali 60 tisíc, škoda je půl milionu

Česko

BRNO Část stojanu na vánoční stromek smontovaná s částí zvedáku sloužila trojici mladíků k vykrádání telefonních automatů. Od prosince jich v Jihomoravském kraji a na Vysočině vypáčili padesát. Policie pachatele z Brněnska zadržela minulý týden, hrozí jim až pět let vězení.

Neobvyklým nástrojem dokázali zloději otevřít pokladničku telefonního automatu za pět minut. Obvykle v ní přitom nenašli víc než pár set korun, vloupali se i do zcela prázdného automatu. Celkem si trojice přišla asi na 60 tisíc korun a způsobila škodu za téměř půl milionu korun.

Pětadvacetiletý vůdce skupiny se dvěma komplici podobného věku kradli z telefonů na Brněnsku, Vyškovsku, Znojemsku, Žďársku i Třebíčsku. „Vloupání do telefonních automatů v takovémto rozsahu jsme za posledních dvacet let na jihu Moravy nezaznamenali,“ sdělil kriminalista Roman Švanda.

Zloději si výpravy dopředu neplánovali a za lupem vyráželi. Čelí obvinění z krádeže, poškozování obecně prospěšných zařízení a cizí věci. Dva muži jsou ve vazbě, nejmladší je stíhán na svobodě.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!