Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výjimečný trest. Za pokus otrávit dcerku fridexem dostala žena 25 let

Česko

  14:20aktualizováno  14:53
PLZEŇ - Na 25 let poslal Krajský soud v Plzni do vězení sedmadvacetiletou ženu z Nejdku na Karlovarsku za předem připravený pokus vraždy její ani ne šestileté dcery.

Matka, která chtěla otrávit dceru fridexem, stanula před soudem foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

Podle rozsudku žena loni v srpnu koupila nemrznoucí směs do aut a pak ji dala úmyslně vypít dceři. Přivodila jí těžkou otravu, kterou dítě přežilo jen díky péči lékařů. Soud tak vyhověl státní zástupkyni, která pro ženu požadovala výjimečný trest v rozmezí mezi 20 a 30 lety.

"Matka neřekla ani slovo, při vynesení rozsudku se jí podlomila kolena a brečela," hlásí od plzeňského soudu reportér LN.

Matka, která chtěla otrávit dceru fridexem, stanula před soudem


"Jednání obžalované je zcela nepochopitelné, nemá obdoby v historii soudní praxe. Tereza si už nemůže nikdy říct, že jejím nejbližším člověkem je matka," zdůvodnil soudce rozsudek.

ČTĚTE TAKÉ

Žena se k činu nikdy nepřiznala. U soudu nevypovídala, prohlásila jen opakovaně, že je jí líto toho, co se stalo. O tom, že po požití jedovaté nemrznoucí chemikálie hrozí smrtelné nebezpečí, si prý přečetla v časopise.

V obchodě pak koupila litr kapaliny a podle spisu předstírala, že ji má pro někoho jiného. Děvčátku pak dala 30. srpna večer vypít čaj. U soudu zazněla ze záznamu i výpověď dívenky, která popsala, jak byl čaj hořký. Vyprávěla také, že když jí bylo stále hůř a bolelo jí břicho, matka stála u postele a smála se.

Dům v Nejdku, kde se matka pokusila otrávit dceru fridexem

Záchranáře žena zavolala až hodinu po půlnoci následující den. I když jí lékaři varovali, že dítě může zemřít, neřekla jim, proč je mu tak špatně, uvedla státní zástupkyně. Podle spisu dokonce tvrdila, že děcku je vždy zle, když se vrátí z návštěvy u otce, ženina bývalého přítele.

K TÉMATU

Na skutečnou příčinu vážného stavu dítěte lékaři přišli až druhý den dopoledne po sérii vyšetření. Požití jedovaté látky způsobilo holčičce těžkou poruchu vědomí, rozvrat vnitřního prostředí, hypertenzní krizi a poškození ledvin. Nyní už zas chodí do mateřské školky, je veselá a spokojená.

Autoři: , ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...