Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor 15 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výjimečný trest. Za pokus otrávit dcerku fridexem dostala žena 25 let

Matka, která chtěla otrávit dceru fridexem, stanula před soudem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matka, která chtěla otrávit dceru fridexem, stanula před soudem | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PLZEŇ Na 25 let poslal Krajský soud v Plzni do vězení sedmadvacetiletou ženu z Nejdku na Karlovarsku za předem připravený pokus vraždy její ani ne šestileté dcery.

Podle rozsudku žena loni v srpnu koupila nemrznoucí směs do aut a pak ji dala úmyslně vypít dceři. Přivodila jí těžkou otravu, kterou dítě přežilo jen díky péči lékařů. Soud tak vyhověl státní zástupkyni, která pro ženu požadovala výjimečný trest v rozmezí mezi 20 a 30 lety.

"Matka neřekla ani slovo, při vynesení rozsudku se jí podlomila kolena a brečela," hlásí od plzeňského soudu reportér LN.

Matka, která chtěla otrávit dceru fridexem, stanula před soudem


"Jednání obžalované je zcela nepochopitelné, nemá obdoby v historii soudní praxe. Tereza si už nemůže nikdy říct, že jejím nejbližším člověkem je matka," zdůvodnil soudce rozsudek.

ČTĚTE TAKÉ

Žena se k činu nikdy nepřiznala. U soudu nevypovídala, prohlásila jen opakovaně, že je jí líto toho, co se stalo. O tom, že po požití jedovaté nemrznoucí chemikálie hrozí smrtelné nebezpečí, si prý přečetla v časopise.

V obchodě pak koupila litr kapaliny a podle spisu předstírala, že ji má pro někoho jiného. Děvčátku pak dala 30. srpna večer vypít čaj. U soudu zazněla ze záznamu i výpověď dívenky, která popsala, jak byl čaj hořký. Vyprávěla také, že když jí bylo stále hůř a bolelo jí břicho, matka stála u postele a smála se.

Dům v Nejdku, kde se matka pokusila otrávit dceru fridexem

Záchranáře žena zavolala až hodinu po půlnoci následující den. I když jí lékaři varovali, že dítě může zemřít, neřekla jim, proč je mu tak špatně, uvedla státní zástupkyně. Podle spisu dokonce tvrdila, že děcku je vždy zle, když se vrátí z návštěvy u otce, ženina bývalého přítele.

K TÉMATU

Na skutečnou příčinu vážného stavu dítěte lékaři přišli až druhý den dopoledne po sérii vyšetření. Požití jedovaté látky způsobilo holčičce těžkou poruchu vědomí, rozvrat vnitřního prostředí, hypertenzní krizi a poškození ledvin. Nyní už zas chodí do mateřské školky, je veselá a spokojená.

, ,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...