Vyklízení Kliniky

Sledujte živě

12:08
Vážení čtenáři, děkujeme vám za pozornost, náš online přenos tímto končí. Situace by se mohla dále vyvíjet nejspíše až v pondělí, kdy bude vyklízení pokračovat. Zda budou tou dobou ještě na střeše nějací aktivisté, není zatím jasné.
12:06
Pro dnešní den a tím pádem i víkend, kdy exekuce pokračovat nebude, to vypadá na poklidný průběh vyklízení Kliniky. Na střeše se stále nachází skupina asi pěti aktivistů, pod nimi v nižších patrech budovy probíhá vyklízení a zabezpečování objektu.
11:46
V okamžiku ukončení exekuce budeme pokračovat v opravných pracích. Samotná rekonstrukce by měla trvat okolo 18 měsíců,“ uvedla Šubová.
11:23
„I ostatní místnosti odpovídají tomu, co jste měli možnost vidět včera. Všude nepořádek,“ popsala novinářům mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.
11:22
„Jsem rád, že se to zatím obešlo, bez násilností a větších problémů,“ řekl novinářům Luhan.
11:15
„Zcela určitě dnes nebudu řešit lidi na střeše,“ uvedl exekutor Luhan s tím, že odejít mohou kdykoliv budou chtít. Bezpečnostní agentura prý na místě zůstane a bude pokračovat ve vyklízení. O víkendu prý exekuce pokračovat nebude.
11:11
Příznivci Kliniky si mezi sebou rozlévají polévku a rozdávají menší občerstvení.
Příznivci Kliniky postávající na kopečku u Kliniky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Robert Sattler, Lidovky.cz
11:05
Několikrát se z hloučku podporovatelů Kliniky ozvalo „Antifa hooligans!“, takže se dá usuzovat, že jsou namístě přítomní i příznivci extrémní levice.
10:55
Vchody do budovy jsou zabezpečeni páskou. Na vršku u Kliniky se zatím dobře baví fandové Kliniky. Na místě panuje uvolněná atmosféra, přítomní policisté zatím jen postávají okolo.
10:50
Podle informací serveru Lidovky.cz dá patrně exekutor Ivo Luhan aktivistům na střeše ještě jednu noc. Jejich přítomnost mu prý zatím nebrání ve vyklízení objektu.
10:44
Svůj automobil si přivezli i aktivisté. Do přistavené dodávky naložili zbylý nábytek, včetně židlí, červeného klavíru, několika barelů, stolu i bílého gauče, ze kterého včera vysílalo radio Tuleň.
10:40
Na místo dorazil další, už druhý hasičský vůz SŽDC. Budou asistovat s vyklízením budovy, reportuje z místa Robert Sattler.
Ke Klinice dorazili hasiči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Petr Topič, MAFRA
10:26
Na místě se stejně jako včera nachází několik policistů v civilu s maskovaným obličejem.
10:25
Mezitím specializovaná firma pokračuje v zabezpečení objektu. Pomocí plechů zatloukají okna po celém objektu, do vitríny u vchodu zevnitř instalují mříže.
Pohled z Kliniky ven. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Petr Topič, MAFRA
10:24
Zásoby prý skupinka lidí na střeše má a hodlá tam zůstat tak dlouho, jak to jen bude možné, reportuje z místa Robert Sattler.
10:22
Zástupci kolektivu Kliniky tvrdí, že část nepořádku, který včera zachytili objektivy médií, udělali zástupci SŽDC a bezpečnostní služby.
Exekutor Ivo Luhan ve středu uvedl, že aktivisté zatím výkon exekuce nemaří. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto:  Petr Topič, MAFRA
10:17
„Je to symbolický happening, věděli jsme, že k vyklizení dojde, že to nemůžeme fyzicky ubránit,“ uvedl jeden z aktivistů.
10:17
Na místě je i hasičský vůz, který by mohl teoreticky asistovat při sundavání aktivistů ze střechy.
Na místo dorazil i hasičský vůz, který by mohl asistovat při sundávání aktivistů ze střechy budovy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Robert Sattler, Lidovky.cz
10:15
Ivo Luhan pozval do přízemí Kliniky novináře, aby prý „veřejnost věděla, co a jak“.
10:14
11.ledna 2019 v 09:43, příspěvek archivován: 11.ledna 2019 v 10:15

Exekutoři mají zpátky i svůj stůl, který jim zástupci Kliniky ve čtvrtek odcizili. https://t.co/IgBsiMK34M

Najdete na Lidovky.cz