Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vylákali oběť pod záminkou obchodní schůzky. Policie podezírá tři mladíky z pokusu o vraždu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

BRNO Policie zadržela tři mladé muže, které podezírá ze čtvrtečního pokusu o vraždu v Brně-Žabovřeskách. Dvacetiletého vrstevníka podle vyšetřovatelů napadli v parku v Luční ulici, pak ho odvezli do lesa. I přes závažná zranění muž dokázal zavolat na tísňovou linku. Nevěděl ale, kde přesně je, a tak při určení polohy pomohly aplikace v jeho mobilu. Trojice podezřelých je ve vazbě, řekl dnes novinářům policejní mluvčí Pavel Šváb.

Útok se odehrál v Luční ulici ve čtvrtek večer. Údajní pachatelé tam oběť vylákali pod záminkou obchodní schůzky. V parku dva z útočníků oběť napadli, naložili do auta a odvezli do lesa mezi Brnem a Bílovicemi nad Svitavou na Brněnsku, kde muže nechali napospas osudu.

Když se podařilo napadeného najít a předat do péče lékařů, začali policisté zjišťovat, co přesně se stalo. Postupně se dostali ke třem podezřelým, v neděli soud rozhodl o jejich vzetí do vazby.

Policie hledá svědky

Napadenému muži je 20 let. Domnělí útočníci jsou jeho vrstevníci. Nejmladší, osmnáctiletý, studuje na střední škole. Dalšímu je 22 let a pracuje jako řidič, třetí je o rok starší a studuje vysokou školu. Všem hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Útočníci se podle policie zmocnili se několika desítek tisíc korun v hotovosti. Motiv činu je dosud předmětem vyšetřování, okolnosti ale nasvědčují tomu, že mohl být loupežný, naznačil Šváb.

Policisté hledají svědky, kteří se ve čtvrtek mezi 20:00 a 21:00 pohybovali v okolí domu v Luční 21 a všimli si pohybu lidí nebo aut. Přihlásit se mohou na lince 158.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...