Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vyléčených z koronaviru je v Česku 979. Ve čtvrtek hygienici otestovali přes 8 tisíc lidí

Odběrné místo na testy na koronavirus v Nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odběrné místo na testy na koronavirus v Nemocnici Na Bulovce. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Praha Počet vyléčených z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se blíží tisícovce. Od čtvrtečního večera se uzdravilo dalších sedm lidí, celkem jich je podle ministerstva zdravotnictví 979. Zemřelých v nemocnicích je 170, proti čtvrtku o jednoho více. Potvrzených případů nákazy je 6437.

Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k pátečním 08:30. Laboratoře ve čtvrtek provedly opět přes 8300 testů.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku stoupl ve čtvrtek o 132. Denní nárůst byl tak nižší než ve středu, kdy přibylo 160 nakažených. Denní přírůstek nakažených se dál drží na nižších úrovních než před Velikonocemi, kdy laboratoře vyhodnocovaly podobný počet testů, tedy přes 8000. Ve čtvrtek jich ministerstvo evidovalo 8303, zhruba o třicítku méně než ve středu, kdy byl počet testů rekordní.

Podíl nových případů covid-19 na celkovém počtu testovaných v daném dni dosáhl ve čtvrtek 1,59 procenta, ve středu činil 1,92 procenta, v úterý 1,34 procenta a v pondělí 2,14 procenta.

V nemocnicích ve čtvrtek zemřeli s koronavirovou nákazou dva pacienti, den předtím ministerstvo neeviduje žádnou oběť. Středa 15. dubna tak zatím nadále zůstává v Česku prvním dnem bez úmrtí s nemocí covid-19 od 23. března. Naopak dnem s největším počtem zemřelých je středa 8. dubna, kdy jich bylo 14. Největší část z úmrtí připadá na lidi nad 85 let, víc než 35 procent. Nejvíce úmrtí je v Praze.

Praha má vedle počtu úmrtí také nejvíce případů nákazy, aktuálně 1528. Na 100 000 obyvatel tak v hlavním městě připadá přes 112 nakažených. Naopak nejméně je nemocí zasažený Jihočeský kraj, na 100.000 obyvatel je tam stále méně než 25 případů.

Největší podíl nakažených připadá v Česku podle dat krajských hygienických stanic na lidi ve věku od 45 do 54 let, těch je zhruba pětina. Se 17 procenty následuje věková skupina 35 až 44 let. Senioři ve věku od 65 do 74 let tvoří zhruba desetinu všech nakažených, skupina od 75 do 84 let se na celkovém počtu potvrzených případů podílí asi šesti procenty a starší 85 let necelými čtyřmi procenty.

Ke čtvrtku bylo s nemocí covid-19 hospitalizováno 407 lidí. Jejich počet už několik dní klesá. Těžký průběh měla nemoc ve čtvrtek u 82 pacientů, o jednotky více než ve středu. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 394 lidí.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Dopřáli jsme si Čas pro tebe a koupel Záda hřejivá. Jaké byly koupele s teteseptem?
Dopřáli jsme si Čas pro tebe a koupel Záda hřejivá. Jaké byly koupele s teteseptem?

I na nás v redakci dopadl stres z konce roku. Proto jsme uvítali možnost otestovat koupelové soli a koncentráty od německé značky tetesept. Jak...