Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nečasovy výroky o střetu s ODS jsou emotivní. Ale rozumím jim, říká Kuba

Česko

  14:08aktualizováno  15:11
PRAHA - Jana Nečasová, dříve Nagyová, se může proti vyloučení z ODS podle úřadujícího stranického předsedy Martina Kuby odvolat k oblastnímu smírčímu výboru. Kuba dnes řekl, že rozumí emotivní reakci jejího manžela, expředsedy ODS a expremiéra Petra Nečase. Nemyslí si, že záležitost vyústí ve střet ODS s Nečasem.
Jana Nagyová odmítla vypovídat.

Trestně stíhanou Nečasovou vyloučilo ve středu večer místní sdružení ODS Praha Zličín kvůli porušení stanov. Nečas se své ženy zastal. "Byl bych nerad, kdyby to mělo znamenat počátek mého dramatického rozcházení se s ODS, protože toto bych musel považovat za politický útok na bývalého předsedu ODS," uvedl.

V ODS je podle Kuby prostor řešit situaci kolem vyloučení Nečasové na oblastní a regionální úrovni.

"Já si vůbec nemyslím, že by měla být nějakou záminkou nebo nějakým řekněme signálem pro střet ODS a Petra Nečase," zdůraznil. Nečas prý Kubovi kvůli věci telefonoval. "Já považuji jeho výroky za trochu emotivněji laděné. A také je třeba říct, že i lidsky rozumím v té situaci, v které on je, že tak emotivně laděné jsou," řekl úřadující šéf ODS.

ČTĚTE TAKÉ:

Po zástupcích pražské ODS bude Kuba chtít nastínit postup, jak hodlají věc s vyloučením Nečasové řešit. Pokud to bude potřeba, je prý připraven do věci vstoupit.

Nečasová podle informací z místního sdružení nereagovala na výzvy, aby řešila své členství kvůli trestnímu stíhání. Nesdělila prý navíc svoje aktuální osobní údaje, což stanovy vyžadují. O zámince ODS, jak vyloučit Nagyovou čtěte ZDE.

Někdejší ředitelka Nečasova premiérského kabinetu je stíhaná v korupční kauze tří bývalých poslanců ODS a kvůli údajnému zneužívání Vojenského zpravodajství ke sledování Nečasovy někdejší manželky Radky.

Autoři: ,