Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dobeš je stále v nejistotě. Premiér k jeho odvolání mlčí

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) | foto: ČTK

PRAHA Dnešek rozhodne, zda ministr dopravy Pavel Dobeš uhájí svoji funkci. Vše záleží na registru vozidel. Od pátečního rána zatím funguje. Na řadě pracovišť ale není úřední den, takže zatížení systému není maximální. Premiér Petr Nečas se však zatím k budoucnosti ministra nevyjádřil.

"Tuto informaci zatím nemám, pan premiér je na jednání," odpověděl mluvčí vlády Michal Schuster na dotaz, zda už se Nečas rozhodl. Pro Lidovky.cz dodal, že se premiér zúčastní tiskové konference ODS v 11 hodin. Lze tak očekávat, že rozhodnutí padne během ní.

Do pátečního dne dal premiér Dobešovi termín k odstranění závad v provozu registru. Uvedl, že pokud nebude registr fungovat spolehlivě, bude muset ministr vládu opustit. Zprávy z jednotlivých měst zatím hrajou ve prospěch Dobeše. Registr je v provozu, hlásí úředníci.

Prodloužena pracovní doba
V Praze úředníci zpracovávají takzvaná hromadná podání od zprostředkovatelů z předchozích dnů a pracovní doba je prodloužena do 15:00, uvedla mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová.

ČTĚTE TAKÉ

I v Brně systém registru vozidel od rána funguje, na úřadě se střídají desítky lidí a tvoří se kratší fronty. Na úřad ráno dorazil náměstek ministra dopravy Ivo Toman, aby, jak řekl, "doladil problémy".

Náměstek ministra dopravy Ivo Toman navštívil 27. července brněnský registr vozidel, odkud telefonicky referoval, že systém funguje.

Náměstek ministra dopravy Ivo Toman navštívil 27. července brněnský registr vozidel, odkud telefonicky referoval, že systém funguje.

Na registru českobudějovického magistrátu čeká na odbavení více než stovka lidí, běžně jich tam bývá po ránu kolem třiceti. "Program není funkční od jeho spuštění, jestli bude, v uvozovkách, funkční, tak to bude spočívat v tom, že neklekne, ale to neznamená, že odbavíme víc lidí, nebo že lidi budou víc spokojení, úředníci méně unavení," řekl vedoucí oddělení Ladislav Hostěnský.

"Pokud mám program, který mě nechá udělat polovinu žádostí, než jsem byl schopen zpracovávat dřív, tak ten systém funkční není," dodal.

Dříve tři úkony za hodiny, nyní jen dva
V Pardubicích registr funguje bez větších potíží. Podle vedoucího odboru dopravy pardubické radnice Vladimíra Bakajsy je ale systém ve srovnání s předchozím stále pomalejší. Dříve mohl pracovník registru zvládnout za hodinu tři nejdelší úkony, nyní stihne jen dva.

Po čtvrteční zkoušce v pátek znovu začal fungovat registr vozidel v Českém Krumlově. Vedení radnice ho tam ve středu kvůli opakujícím se potížím až do odvolání zavřelo, aby tam lidé zbytečně nečekali. "Včera, kdy nebyl úřední den, jsme systém vyzkoušeli a šel, dnes jsme zapnuli počítače a zatím funguje," řekl odboru dopravy František Troják.

ČTĚTE TAKÉ

V Kostelci nad Orlicí běžel krátce po 8:00 hodině registr bez omezení. "Systém funguje, dokonce bych řekl, že se jeho činnost v určitých fázích oproti minulým dnům zlepšila. Žadatele odbavujeme průběžně, žádná fronta se tady netvoří," řekl Vlastimil Hlach z tamní radnice.

Podobná situace je v Karlových Varech. "Systém začal fungovat ve čtvrtek a také dnes je téměř vše v pořádku. Snad už to vydrží," řekla vedoucí odboru Lenka Kůsová. Registr funguje bez závad i v Jihlavě.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...