5. srpna 2013 12:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výrok Holcáta o pití? Chtěl vyhovět Zemanovi, říká jeho předchůdkyně

Náměstek ředitele Fakultní nemocnice Motol a bývalý náměstek ministra zdravotnictví Martin Holcát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náměstek ředitele Fakultní nemocnice Motol a bývalý náměstek ministra zdravotnictví Martin Holcát. | foto: ČTK

PRAHA Současný ministr zdravotnictví v Rusnokově vládě Martin Holcát v rozhovoru pro Český rozhlas řekl, že šest skleniček vína a tři panáky slivovice nejsou při denní konzumaci nijak extrémní dávkou alkoholu. Tolik totiž přesně podle svých slov prezident Miloše Zeman denně vypije.

Primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor, ale se současným ministrem zdravotnictví nesouhlasí. Takové množství je podle něj rizikové i pro zdravého člověka. Člověka s cukrovkou, minulý týden konzilium zveřejnilo, že prezident Zeman trpí touto nemocí, může dokonce oslepit.

Server Lidovky.cz oslovil bývalé ministry zdravotnictví, jestli s výrokem, že šest skleniček vína a tři panáky slivovice denně nejsou nijak extrémní množství alkoholu, se svým nástupce souhlasí.

Daniela Filipiová, ODS

Daniela Filipiová

"S panem ministrem si dovolím hluboce nesouhlasit." Daniela Filipiová (ODS) zastávala post ministryně zdravotnictví za druhé vlády Mirka Topolánka.

Zuzana Roithová

Zuzana Roithová

"Současný ministr zdravotnictví Martin Holcát má pravděpodobně velký smysl pro humor, nebo se snaží plně vyjít vstříc prezidentovi. Přijímat takové denní množství alkoholu není určitě normální a může poškodit i zdravého člověka." Zuzana Roithová (KDU-ČSL) byla ministryní zdravotnictví za vlády Josefa Tošovského jako nestraník.

Tomáš Julínek

Tomáš Julínek, ODS

"Já nejsem žádný odborník na dietologii a výživu, ale rozhodně bych takovou konzumaci prezidentovi nedoporučil. Ministr zdravotnictví není odborníkem na výživu. Julínek byl ministrem zdravotnictví v první i druhé vládě Mirka Topolánka.

ČTĚTE VÍCE:

jzlJakub Zelenka