22. srpna 2018 11:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výroky Klause mladšího jsou na hraně únosnosti, říká místopředseda ODS

Miloš Vystrčil, kandidát ODS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Vystrčil, kandidát ODS | foto: MAFRA

PRAHA Některé výroky Václava Klause mladšího (ODS) z poslední doby jsou na hraně toho, co je únosné. Řekl to místopředseda strany a předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil na tiskové konferenci ve středu před schůzí Sněmovny. Vystrčil se zúčastnil jednání poslaneckého klubu občanských demokratů, na němž se o postojích Klause debatovalo. Vystrčil dodal, že je možné, že záležitost se bude řešit pouze interně.

„Nehodláme vyrážet klín klínem. Na druhé straně to, co dnes říká Václav Klaus mladší, je, dle mého názoru, na hraně toho, co je ještě možné a únosné,“ uvedl Vystrčil. „Když chcete být úspěšní, musíte tvořit tým. A tým se skládá z lidí, kteří spolupracují, a ne ze solitérů,“ dodal.

Syn bývalého prezidenta si v poslední době vysloužil kritiku mimo jiné za článek, v němž zpochybnil českou vojenskou misi v Afghánistánu. Podle jeho stranické kolegyně Jany Černochové v něm Klaus uváděl nepravdivé informace. Doporučila mu, aby se raději věnoval školství, „kterému docela rozumí“.

Proti vlastní straně se Klaus postavil i oznámením, že ve volbách do Senátu podpoří spolupracovníka svého otce Ladislava Jakla, který kandiduje v Praze 2 s podporou SPD. V pondělí večer na svém profilu na facebooku Klaus napsal, že v Praze 8 bude volit kandidáta ODS Milana Golase. „A upřímně podporuji i další normální kandidáty ODS,“ podotkl a zmínil Jaroslava Kuberu a Jaroslava Zemana. Odmítl však rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka nebo bývalého diplomata Pavla Fischera. „Podporovat „nezávislé“ sluníčkařské šíbry - Bek (Brno), Fischer (P12), mě však nedonutí ani hlavní kancelář,“ napsal Klaus.

Vystrčil společně s místopředsedou poslaneckého klubu ODS Janem Bauerem ve středu řekli novinářům, že stanovisko klubu k výrokům Klause zatím není. Vystrčil poznamenal, že je otázkou, zda nějaké bude a pokud ano, tak zda bude veřejné. Záležitost by si členové klubu mohli členové klubu vyříkat mezi sebou, jako se to dělá v rodině, dodal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz