Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vyšetřování trafik vázne. Záznamů z kamer se Ištvan jen tak nedočká

Ivo Ištvan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Ištvan | foto: MAFRA: Jiří Salik Sláma

PRAHA Vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan si bude muset na kamerové záznamy, výpis z docházkového systému a další důkazy z Poslanecké sněmovny počkat. Důvodem může být plánované rozpuštění sněmovny. Sám Ištvan si však žádné zpoždění nepřipouští.

Nestálá politická situace v zemi komplikuje Ištvanovo vyšetřování. Požadavkem na vydání výpisů z docházkového systému a záznamy z kamer v Poslanecké sněmovně se nyní nikdo z poslanců nezabývá. Návrh nebude před rozpuštěním sněmovny pravděpodobně ani projednáván.

K TÉMATU:

"Organizační výbor už se nesejde, takže v této situaci to bude na kanceláři poslanecké sněmovny," naznačil další postup Petr Gazdík (TOP 09), zda sněmovna materiály detektivům poskytne.

Sněmovna žádá upřesnění žádosti

Podle Gazdíka je požadavek Ištvana velmi obecný a přeje si jeho upřesnění. "Dostali jsme jako poslanecké kluby návrh té odpovědi státnímu zastupitelství, který jsme měli projednat. Je velmi obecný a žádá o upřesnění toho, koho se ty informace mají týkat," popisuje Gazdík.

Ištvan odmítl odpovídat na jakékoliv politické souvislosti. "To je otázka na Poslaneckou sněmovnu, co s takovou žádostí udělá, kdy se rozpustí. Ale možná to stihnou ještě před rozpuštěním," doufá  Zároveň ale Vrchní státní zástupce v Olomouci přiznává, že se tak pravděpodobně nestane.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...