Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie dnes od Nagyové zjistila jediné - že se vdala

Česko

  8:29aktualizováno  9:49
PRAHA - Někdejší šéfka sekretariátu expremiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová dorazila do pražského sídla Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu už krátce po osmé hodině - ruku v ruce s Nečasem. K výslechu ale nakonec nedošlo. Nagyová odmítla vypovídat.

Jana Nagyová odchází od výslechu. Odmítla vypovídat. foto: ČTK

Čekajícím novinářům nevěnoval pár ani pohled a na otázky nereagoval. Advokát Eduard Bruna ale novinářům řekl, že Nagyová výpověď odmítla kvůli tomu, že se necítí ve formě a potřebuje si utřídit poznatky z řízení.

Zároveň novinářům potvrdil informaci, o které média spekulovala už o víkendu. Jana Nagyová se v sobotu provdala za expremiéra Nečase. Policistům se podle Bruny představila už jako Jana Nečasová.

ČTĚTE TAKÉ:

Nagyová (pro lepší orientaci čtenářů budeme nadále používat její dosavadní příjmení) po zhruba půl hodině na policii nastoupila do vozu s Nečasem a bez komentáře odjela. Podle Bruny se Nagyová nechce dopustit nepřesností ve vztahu ke svým původním dvěma výpovědím, které na polici učinila. Se svým advokátem a policií se domluvila, že přijde vypovídat, až bude chtít.

Nečasova partnerka čelí obvinění z podplacení trojice bývalých poslanců za ODS. Kriminalisté jí kladou za vinu také to, že zneužila Vojenské zpravodajství ke sledování Nečasovy tehdejší manželky.

Nagyová strávila déle než měsíc ve vazbě, v současné době ji policie stíhá na svobodě. Vyšetřovatelé věří, že Nagyová využila svého vlivu na Nečase a navedla jej k příslibu úplatku poslancům Petru Tluchořovi, Marku Šnajdrovi a Ivanu Fuksovi, přičemž úplatek představovaly lukrativní posty ve firmách řízených státem.

Polibek Jany Nagyové a Petra Nečase.

Trojice zákonodárců se údajně za tuto předem domluvenou protislužbu vzdala mandátu, čímž tehdejší Nečasově vládě umožnila schválení daňového balíčku. Státní zastupitelství hodlá v této souvislosti stíhat také samotného Nečase, který však zatím nebyl obviněn.

Podle policistů navíc Nagyová vyvíjela na Nečase nátlak, aby se rozvedl. Loni v listopadu prý zosnovala a usměrňovala nezákonné sledování jeho manželky Radky. Představitelům Vojenského zpravodajství údajně opatřila její fotografii i adresu. Na sledování se prý bez vědomí ministra obrany domluvila s generály Ondrejem Páleníkem a Milanem Kovandou a s plukovníkem Janem Pohůnkem.

Letos v březnu Nagyová údajně nechala sledovat také svého řidiče Jiřího Pertla a jeho přítelkyni z úřadu vlády Alenu Hegrovou. Motivem byla podle policistů snaha zabránit spekulacím novinářů o jejím vztahu s Nečasem.

Pád Nečasovy vlády

Kauza vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se také vzdal funkce předsedy občanských demokratů. Vztah se spolupracovnicí Nagyovou nejprve popíral, ačkoliv o něm média dlouhodobě spekulovala. Po jejím obvinění a vzetí do vazby oficiálně přiznal, že jsou partnery a že plánují společnou budoucnost. S manželkou Radkou, s níž má čtyři děti, se Nečas rozvedl minulý měsíc.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat