Výsledky a statistiky a ohlasy hokejové O2 extraligy

48. kolo

Vítkovice - Slavia 1:3

Branky a nahrávky: 51. Trnka (Voráček, Štefanka) - 1. Kůrka (Clarke), 46. Vondrka (Havel, Červenka), 57. Kůrka (Vondrka). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4120. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2.

Vítkovice: Štěpánek - Sičák, Stehlík, Jurečka, Barinka, Voráček, Trnka - Treille, Štefanka, Krenželok - Klimek, Burger, Svačina - Ujčík, Vrána, Kvapil - Šedivý, Szturc, Selingr. Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Havel, Červenka, Tomica - Kůrka, Clarke, Vondrka -Svoboda, Imbeault, Doležal - Holec, V. Růžička ml., Sklenář.

Litvínov - Karlovy Vary 4:3

Branky a nahrávky: 10. Trávníček (Skuhrovec, Jánský), 19. Pilař (Kubinčák), 34. V.

Hübl (Lukeš, Pilař), 53. Lukeš (V. Hübl, Pilař) - 9. Kumstát (Loginov), 14. Skladaný (Loginov, Skuhravý), 46. Hřebejk (Skladaný, Němec). Rozhodčí: R. Polák, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. Diváci: 5366. Třetiny: 2:2, 1:0, 1:1.

Č. Budějovice - Ml. Boleslav 2:1sn

Branky a nahrávky: 35. Snopek (Mikeska), rozhodující nájezd Pletka - 21. Bahenský (Boháč, T. Sýkora). Rozhodčí: Turčan, Husička -Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4546. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:0.

Kladno - Zlín 5:2

Branky a nahrávky: 2. Kalla (Bílek), 23.

Melka (Šmach), 30. Patera (Kalla), 46. Valský (Kalla, Bílek), 55. Stieler (Kuchler) - 15. Balaštík, 53. Kristek (Důras). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2034. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1.

Brno - Pardubice 2:1sn

Branky a nahrávky: 8. Erat (Mojžíš, Dopita), rozhodující nájezd Šindel - 37. Pivko (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:3, navíc Koukal (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0.

Sparta - Třinec 2:1sn

Branky a nahrávka: 55. Broš, rozhodující sam. nájezd Ton - 21. M. Růžička (Peterek). Rozhodčí: Blecha, Hodek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5, navíc Jan Hanzlík 10 min. -Kohn 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6463. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0.

Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Vydarený - Netík, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Ručinský -Hromas, Langhammer, Podlešák - Látal, Hrdel, Karpov.

49. kolo - zítra: Karlovy Vary - České Budějovice, Liberec - Kladno, Zlín - Brno, Pardubice - Slavia, Sparta - Litvínov, Třinec - Plzeň, Ml. Boleslav - Vítkovice.

48 14 4 4 26 121:147 54

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Střelec Kůrka zařídil body. Hokejisté Slavie se probouzejí z letargie z přelomu roku. Vyhráli ve Vítkovicích, což venku nepoznali sedm zápasů, přičemž se na výhře 3:1 podílel Tomáš Kůrka, který vstřelil první a třetí gól do sítě domácích.

Ton a Přikryl muži zápasu. Sparta zdolala Třinec, když samostatné nájezdy rozhodl v páté sérii nejlepší střelec soutěže Petr Ton. Do varu však přiváděl diváky opět gólman domácích Petr Přikryl - za stavu 0:1 chytil trestné střílení a v rozstřelu jej nepřekonal ani jeden z pěti hráčů hostí.