Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

33. kolo

Slavia-Plzeň 5:7

Branky a nahrávky: 5. Sloboda (Vondrka, Červenka), 26. Vondrka (Kůrka, Červenka), 27. Vondrka (Červenka), 51. Hruška (Beránek, Drtina), 56. Vondrka (Červenka, Kůrka) - 14. Vampola (Vlasák), 20. Vampola (Benda, Vlasák), 21. Vampola (Modrý, Benda), 25. Vostřák (Dvořák, Straka), 29. Dresler (Vampola, Adamský), 32. Benda (Hanzlík, Vampola), 43. Stránský. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:7, navíc Modrý (P) 10 min. Využití: 1:1. Oslabení: 1:1. Diváci: 7369. Třetiny: 1:2, 2:4, 2:1.

Liberec-Litvínov 1:4

Branky a nahrávky: 46. Víšek (Klimenta) -6. Majdan (Lukeš, Reichel), 11. Jenáček (V.

Hübl, Kubinčák), 58. Lukeš (Reichel, Majdan), 59. V. Hübl (Jenáček). Rozhodčí: Hodek, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 5508. Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2.

Ml. Boleslav - Kladno 2:1sn

Branky a nahrávky: 45. Fabuš (Kracík), rozhodující sam. nájezd Král - 55. M. Procházka (Patera, Kaberle). Rozhodčí: Šindler, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 3610. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0.

Pardubice - Č. Budějovice 5:0

Branky a nahrávky: 7. Koukal (Kolář I), 20. Starý (Koukal), 22. Nakládal (Starý, Koukal), 28. Kolář I (Starý), 57. Koukal z tr.střílení. Rozhodčí: Husička, Hradil - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7460. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.

Sparta-Zlín 2:5

Branky a nahrávky: 35. Ton (Výborný, Gulaši), 53. Výborný - 1. F. Čech (Leška, Balaštík), 23. Kubiš (Sivák), 32. Důras (Rachůnek, Nosek), 49. Balaštík (Leška, F. Čech), 59. Kubiš (Sivák). Rozhodčí: Minář, Šír -Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:11, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6068. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:2.

Vítkovice-Brno 2:3

Branky a nahrávky: 2. Hruška (Svačina), 9. Klimek (Hubáček, Burger) - 23. Zubíček (R. Procházka), 36. Brabenec (Huml, Mojžíš), 48. Varaďa (Dopita). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 5535. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:1.

Karlovy Vary - Třinec 2:4

Branky a nahrávky: 13. Čutta (Zaťovič, Kuběna), 21. Kumstát - 24. Seman (Malec, Martynek), 26. D. Květoň (Seman, Peterek), 52. Hrabal (Polanský, M. Růžička), 60. Kohn. Rozhodčí: Turčan, Homola - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Diváci: 3721. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

Další program - 22.12.: Třinec - Liberec, Č. Budějovice - Vítkovice. 23.12.: Kladno - Pardubice, Litvínov - Ml. Boleslav, Brno - Slavia, Sparta - K. Vary, Plzeň - Zlín.

14. HC Kometa Brno 33 6 3 2 22 76:111 26

Pozn.: za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA Plzeň řádila na Slavii. Plzeňský tým vyhrál v extralize poosmé za sebou a Slavii na jejím ledě nasázel sedm branek. Kapitán Martin Straka bodoval pošestnácté v řadě, Petr Vampola si připsal pět bodů za tři góly a dvě nahrávky. Kometa otočila zápas. Brněnští hokejisté po čtvrteční výhře v Českých Budějovicích venku opět uspěli. Ve Vítkovicích sice již v 9. minutě prohrávali 0:2, ale domácí se od té doby již netrefili a nováček soutěže třemi góly dokonale otočil vývoj střetnutí.