Vyšší princip mravní v hokeji

TIME OUT LN

Hlasatel nejprve oznámil, že se týmy na led vrátí a zápas bude pokračovat... Pokračovat? Dočkal se pískotu zaplněné haly, nevoli neskrývali ani hráči obou týmů. Středeční pátý čtvrtfinálový duel mezi hokejisty Vítkovic a Sparty poznamenala tragická událost. Pro fanouška se utkání stalo životní konečnou. Jenže teprve reakce publika a názorová shoda šéfů obou celků Františka Černíka a Petra Břízy rozhodly o tom, že zápas se včera opakoval. Zvítězil zdravý rozum, dohrávat utkání ve smrtelném stínu by se jevilo jako velmi nemístné. A nejen vůči pozůstalým.

V praxi se ukázalo, že i v hokeji existuje vyšší princip mravní. Čára, přes kterou se prostě nechodí. Jenže tohle museli rozhodnout lidé.

Podle hokejových řádů se totiž zápas nedohrává pouze v případě úmrtí hráče nebo rozhodčího.

16. Kladno 21 4 2 15 14:35 14

Čtvrtfinále PLAY OFF ČESKÉ POJIŠŤOVNY stav série 3:2 VÍTKOVICE-SPARTA včerejší zápas 2:0 Branky a nahrávky: 22. Treille (Kvapil, Rehák), 60. Štefanka (Klimek, Plášek). Rozhodčí: Hradil, Husička -Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Štěpánek (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7269. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille -Ujčík, Štefanka, Krenželok - Szturc, R. Hruška, Selingr - od 43. navíc Svačina. Předchozí výsledky: 4:1, 0:2, 2:5, 1:4 Další zápas: zítra v 18.10 v Praze stav série 2:3 PLZEŇ-LIBEREC včerejší zápas 2:3 Branky a nahrávky: 33. Dvořák, 37. Vampola (Benda, Modrý) - 3. Klimenta (Nedorost), 17. Nedorost (Nedvěd, Výtisk), 33. Klimenta (Víšek). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 7745. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:0. Předchozí výsledky: 4:0, 4:1, 2:4, 3:4 Další zápas: zítra v 18.10 v Liberci (ČT4) stav série 2:3 ZLÍN-SLAVIA včerejší zápas 8:3 Branky a nahrávky: 2. Rachůnek (Kristek, Důras), 15. Hamrlík (Leška), 26. Balaštík (Hamrlík), 30. Leška (Hamrlík, Balaštík), 45. Kristek (Důras, Rachůnek), 50. Rachůnek (Kubiš, Lučka), 50. Balaštík (Hamrlík, Linhart), 53. Rachůnek (Důras, Kristek) - 8. M. Čermák (V. Růžička ml., Vašíček), 29. Jelínek (T. Svoboda), 34. Kůrka (Kadlec, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Čech, Bryška. Vyloučení: 10:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5133. Třetiny: 2:1, 2:2, 4:0. Předchozí výsledky: 6:1, 0:2, 3:4sn, 5:6 Další zápas: zítra v 18.10 v Praze konec série 4:1 PARDUBICE-TŘINEC Výsledky: 1:3, 5:3, 5:4p, 5:0, 3:2

FK Teplice 2 1. FC Slovácko 1 Branky: 82. vlastní Němčický, 90. Došek -79. Fujerik. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, Vysloužil. ŽK: Kuncl, Kordula, Filipko (vš. Slovácko). Diváci: 4480. Poločas: 0:0. Teplice: Slavík - Vidlička, Klein, Rosa, Siva (81. Došek) - Zoubele (66. Verbíř), Vachoušek, Ljevakovič, Stožický -Vondrášek, Mahmutovič (75. Veverka). Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka, Urbánek (28. Cléber) - Nestorovski (64. Valenta), Ondřejka (87. Švancara).

Slavia Praha 0 Slovan Liberec 2 Branky: 19. Kerič, 25. Vulin. Rozhodčí: Drábek - Lhoták, Lakomý. ŽK: Zeman, Frejlach, Kerič, Zich (všichni Liberec). Diváci: 7418. Poločas: 0:2. Slavia: Romanovs - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Janda, Ragued, Koreš (46. Trubila), Grajciar (75. J. Černý) - Vlček, Kysela (46. Šenkeřík). Liberec: Zich - Zeman, Polák (81. Gecov), Dejmek, Janů - Dočkal, Bosančič (71. Holeňák), Vácha (76. Kelič), Frejlach, Vulin - Kerič.