Diskuse
VZP prošetří bývalý ministr
Předsedou vyšetřovací komise, která prověří hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny se stal poslanec a bývalý ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi (ČSSD).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Vladimíra Bošková
15. 12. 2005 12:40
Plní pojišťovny vyhlášky?
Kontrola hospodaření zdrav. pojišťoven - nejen VZP - by měla být docela jednoduchá, vždyť základní parametry jsou dány zákony a vyhláškami, například vyhláškou MF ohledně tvorby příjmů a výdajů fondů veřejného zdrav. pojištění či vyhláškami MZ týkajícími se rámcových smluv a úhrad. Zejména z vyhlášek MZ lze ověřit, že stát bohužel silně tlačil všechny pojišťovny do nevýhodného postavení vůči poskytovatelům - a na VZP vzhledem k největší zátěži nemocnými pacienty a největším počtem smluv s nemocnicemi aj. se negativně podepsal tento tlak státu - utrácet nadbytečně z vybraného pojistného. Ze stenozáznamů z posl. sněmovny lze doložit, že poslanci napříč všemi stranami podporovali, aby VZP neplnila svůj rezervní fond, aby tyto peníze dávala poskytovatelům péče.
0
0
možnosti
EMAN
15. 12. 2005 8:11
ČSSD SVÁDÍ VINU NA JINÉ
TO SE ČSSD HODÍ.
RATH OBVIŇUJE MUSÍLKOVOU,ALE TADY VLÁDNE 8 LET ČSSD...



0
0
možnosti
dupro
14. 12. 2005 21:13
Právě jsem se dočetl,
že nejvyšší platy berou zaměstnanci pojišťoven a to včetně penzijních fondů, v průměru přes 34 tisíc.
Tak by mě zajímalo, proč my, kteří si spoříme na důchod, platíme takto nehorázně byrokratický aparát těchto fondů.
Co na to ministerstvo financí? Mám sto chutí to připojistění vypovědět, stejně očekávám, že než se dožiju důchodu, tak se vytunelují.
0
0
možnosti
Bath
15. 12. 2005 0:30
Re: Právě jsem se dočetl,
Spořit se buď vyplatí, nebo ne. Platy zaměstnanců pojišťoven jsou v rozhodování, zda spořit, nepodstatné. Nejsou to státní firmy.
0
0
možnosti
mod
14. 12. 2005 17:32
nejlépe
kdyby komisi vedla nějaká modrá straka,protože demokracie a demokraticky zvolený předseda komise není tak docela demokratický,pokud jej nemá pod palcem jediná všesprávná nelhavá straka ODS:-)
0
0
možnosti
ikrtecek
14. 12. 2005 16:12
VZP
Podle mého byl Kubinyi jeden z mála, kdo se pokoušel o změny ve zdravotnictví (např. zveřejňování výsledků léčení). V komisi je 10 lidí, po dvou z každé strany - takže žádný problém.
0
0
možnosti
dupro
14. 12. 2005 15:42
To je snad výsměch?
Jeden z ministrů, který může za propad financí ve zdravotnictví teď bude vyšetřovat jeho příčiny? To je skutečně výsměch sociální demokracie všem občanům. Podstata sporu spočívá právě ve sporných vyhláškách ministerstva, které nařizovaly VZP výdaje vyšší než byly příjmy.
Proto by neměl rozhodně být v této komisi nikdo, kdo byl za tento stav odpovědný.
0
0
možnosti
ComiteEuropeendeNormalisation
14. 12. 2005 15:31
komise, no proc ne, ted jeste jak zaridit aby z toho ministerstvo financi a zdravotnictvi a posledni tri vlady vysly s cistym stitem ? Hodte to na Klause to uz je prece folklorni reseni
nejvetsi legrace ze Kubuyne bude prosetrovat samo sebe a praci pratel a pritelkyn ze zdravotnictvi a financi. babo rad co delat
0
0
možnosti
Venkovan
14. 12. 2005 15:26
Dobrý nápad
Bývalý ministr bude určitě objektivní.Kdo za to může už určitě ví.Jen to dát na papír,ale do jara času dost.Poslanecké komise mají tu výhodu, že je předem jasné co vyšetří.
0
0
možnosti

K prodeji, komerční objekt - garáž, dílna, sklad v obci Pohorská Ves
Pohorská Ves, okres Český Krumlov
2 690 000 Kč