Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vzpruha pro Kubu. Zůstává šéfem jihočeské ODS

Česko

  17:42aktualizováno  20:29
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Úřadující předseda ODS Martin Kuba obhájil post předsedy jihočeské organizace strany. Kuba získal 48 hlasů, jeho protikandidát a poslanec Jan Bauer jich dostal 25. Pro Kubu, kterého loni v říjnu vykroužkovali ze sněmovny voliči, je to po delší době úspěch.

Martin Kuba. foto: MAFRA: Jan Zátorský

"Děkuji delegátům za důvěru a podporu. Jsem připraven pracovat pro ODS stejně aktivně jako dosud a věřím, že se nám s nově zvoleným vedením na kongresu podaří co nejrychleji vrátit ODS tam, kam patří," napsal LN Kuba.

Dalším výstupem sněmu jihočeské buňky ODS pak bylo i to, že nominaci na předsedu ODS dostal exministr školství Petr Fiala. V místopředsednické roli by Jihočeši rádi viděli Jiřího Pospíšila.

Petra Fialu už nominovali na předsedu strany Královéhradecký, Zlínský, Středočeský a Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina. "

Fiala, Kožušník a možná i Němcová

Občanští demokraté budou volit stranické vedení na kongresu v Olomouci již tento víkend. Původně se na něm měl o přízeň delegátů coby kandidát na funkci v místopředsednictvu ucházet i Kuba. Jenže minulý týden oznámil, že do vedení nechce.

„Na funkci místopředsedy strany nelpím, podporuji vizi Petra Fialy a podpořím tým, který si on bude přát. Kuba už není tématem letošního kongresu, což pro některé z kandidátů znamená, že nemají co nabídnout,“ napsal Kuba na Facebook.

Kromě Fialy se o místo předsedy uchází i europoslanec Edvard Kožušník a zřejmě také současná místopředsedkyně strany Miroslava Němcová.

ČTĚTE K TÉMATU

Fiala, bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně a hlavní kandidát na předsedu ODS, zveřejnil na internetu svých sedm bodů pro reformu strany, která ve volbách utrpěla výsledkový debakl, když získala jen 16 poslaneckých křesel. Vyzývá v nich k návratu k důvěryhodnému pravicovému programu, větší aktivitě členů strany a hledání úspěšných odborníků, na nichž bude strana stavět.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...