Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

White Media: Záhadný web bojovníků za rasovou čistotu

Stránka webu xenofobních extremistů White media | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stránka webu xenofobních extremistů White media |

PRAHA Obhájci xenofobie, tak se dají výstižně popsat lidé, kteří stojí za rasistickým serverem White Media. Na svém webu například tvrdí, že odpor k cizincům je základním lidským pudem. A každý, kdo s nimi nesouhlasí, je neomarxistický terorista, s nímž je nutné zatočit.

Multikulturalismus, antirasismus, antifašismus či podporu menšin označují za „metastázy rakoviny“. Na podporu svých xenofobních tvrzení zveřejňují štvavá videa proti černochům a muslimům.

Seznamy nepřátel

Jednou z aktivit, kvůli níž si jich už v minulosti všimla média, je sepisování zevrubného seznamu „levičáckých nepřátel“. Do něj patří každý, kdo chrání lidská práva, pomáhá cizincům nebo se netají sympatiemi k sexuálním menšinám.

Sobotkova emailová korespondence

Lidé kolem serveru se důsledně snaží skrývat svou identitu. Stránka je registrována v USA a prohlašuje, že je určena pouze Čechům žijícím ve Spojených státech. Touto právní kličkou se její správci snaží vyhnout problémům s českými zákony,

Identitu lidí spojených s White Media nezná ani přední odborník na extremismus Miroslav Mareš. „Zřejmě se jedná o skupinu českých a možná slovenských rasistů, část z nich zřejmě pobývá v západní Evropě či zámoří,“ řekl včera LN. Podle něj jsou kolem webu sdruženi schopní hackeři a stránku hojně sledují pravicoví extremisté.

Terčem byl i Kavan

Některé zdroje uvádějí, že se neonacistickým počítačovým pirátům v minulosti podařilo nabourat třeba do fóra a YouTube kanálu levicové organizace ProAlt.

Zveřejnili také soukromé e-maily někdejšího ministra pro lidská práva Michaela Kocába, kněze Tomáše Halíka nebo lidskoprávní aktivistky Andrey Šenkyříkové.

Bývalý ministr zahraničí Jan Kavan včera ČTK řekl, že mu ta stejná skupina hackerů už dříve pronikla do schránky elektronické pošty. Prý ji tehdy zažaloval, ale neuspěl kvůli tomu, že je web White Media registrován za Atlantikem.

Aktivity serveru se ale neomezují jen na kyberprostor. Jeho přispěvatelé chodí i „do terénu“. Své ideové odpůrce sledují na ulicích, fotografují a jejich snímky pak vystavují na internetu.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!