Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wilfried si vysloužil pochvalu od Chovance

Česko

PRAHA Bony Wilfried sice není ucházející technik, ale dokáže si skvěle pokrýt balon. Devatenáctiletý útočník z Pobřeží Slonoviny navíc včera potvrdil, že chytil i potřebnou střeleckou formu. Jeho hlavička do sítě NK Maribor stvrdila postup fotbalistů Sparty do základní skupiny Evropské ligy.

Rozhodující gól vstřelil už ve třetí minutě a uklidnil tak letenské fanoušky, kteří vehementně skandovali jeho jméno. „Bylo strašně důležité, že jsem skóroval tak brzy. Je to super,“ opakoval lámanou češtinou Wilfried. Jeho nadšení se nelze divit. Slovinskému týmu vstřelil už třetí gól v uplynulých sedmi dnech a stal se tak jeho katem. „Není to jen díky mě. Kamarádi mi nahrávají,“ bránil se skromně zásluhám.

Když drží míč u nohou, protihráči si marně lámou hlavu, jak ho o něj připravit. Maximálně využívá své tělo a udrží za každé situace balanc. Když zrovna nemá sobeckou chvilku, umí i parádně nahrát. „Jsem strašně rád, že se Bony rozstřílel. Je skvělý hráč, tak snad mu to i vydrží. Potřebujeme to,“ řekl o něm spoluhráč Roman Hubník.

Odkud se vzal? Hrál první ligu v rodném Pobřeží Slonoviny. Byl nejlepším kanonýrem týmu Issia Wazi a brzy si ho všimli skauti anglického Liverpoolu. Na Anfield Road nepřesvědčil, a tak přišla nabídka z Letné. Postupně si získal důvěru trenéra Jozefa Chovance a zajistil si místo v základní sestavě. „Když ho nebudou pronásledovat zranění, může být jeho budoucnost velice zajímavá. To nemluvím jen o Spartě,“ vysvětlil kouč.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!