Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Woods opět mezi nejlepšími

Česko

AUGUSTA Před posledním kolem golfového turnaje Masters byl v čele s náskokem jednoho úderu Angličan Lee Westwood před Američanem Philem Mickelsonem, na děleném třetím místě ztrácel Tiger Woods na čelo čtyři rány stejně jako Korejec Čche Kjong-ču.

Woods hrající svůj první turnaj po pětiměsíční pauze znovu nezklamal. Hrál v intenci svých výsledků ze čtvrtka a pátku, ale to mu stačilo pouze na to, aby ze zadních pozic pozoroval souboj o čelo.

Ztráta čtyř úderů mu však přesto stále ještě dávala reálnou šanci zaútočit na zisk pátého zeleného saka, do něhož se tradičně oblékne vítěz Masters, prvního ze čtyř majorů v sezoně.

„Ostatní mi utíkali a v jednu chvíli už jsem byl o sedm ran pozadu. Vyškrábal jsem se ale zpět a jsem v dobré pozici. Když zahraju dobré kolo, nikdy nevíte,“ strašila své soupeře světová jednička.

Den pravdy Třetí kolo, které bývá ve světě profesionálního golfu nazýváno „dnem pravdy“, bylo dlouho pouze ve znamení dalšího nástupu Westwooda. Ten si bezchybnou hrou brzy vypracoval dostatečný náskok, o který pak ale během několika desítek minut na chvíli přišel. Oblíbenec domácích fanoušků Mickelson totiž zahrál na jamkách 13 a 14 dvakrát eagle a na patnáctce skončil při dalším podobném útoku třicet centimetrů od jamky.

Získal tím pět ran k dobru a rázem se ocitl v čele průběžného pořadí, které ale nakonec neudržel a do vedení se vrátil Westwood.

„Jsem na své výkony tady pyšný. Nezahrál jsem prakticky žádnou slabou ránu,“ uvedl Westwood. Turnaj Mastsers skončil v noci na dnešek.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...