5. června 2017 14:52, aktualizováno  15:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Youtubeři se vloupali do Krejčířovy vily. Inspirovali mladíky, které zadržela policie

Luxusní sídlo Radovana Krejčíře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luxusní sídlo Radovana Krejčíře | foto:  František Vlček, Lidové noviny

ČERNOŠICE Z opuštěné vily uvězněného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy se pozvolna stává turistická atrakce. Alespoň soudě dle nepovolených návštěv v posledních dnech. Policisté ve vile v neděli krátce před půlnocí zadrželi čtveřici mladíků. Inspirací jim mohla být parta youtuberů známá pod názvem TVTwixx, která do domu pronikla minulý týden a video ze zevrubné prohlídky zveřejnila na internetu.

„Mohu potvrdit, že čtyři mladíci se včera (v neděli) skutečně nacházeli uvnitř vily. Všichni byli podrobeni výslechu a následně puštěni,“ řekla v pondělí serveru Lidovky.cz berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

„Vše je ve fázi prověřování, kolegové zjišťují, z jakého důvodu pachatelé do vily vnikli,“ dodala s tím, že policie případ zatím právně nekvalifikovala. Zatím tak není ani jisté, zda mladíci z objektu, kteří se marně snaží prodat exekutoři, něco odcizili či v něm napáchali nějaké škody.

Původně se na veřejnosti objevila informace, že mezi zadrženými měli být i autoři youtubového kanálu TVTwixx, kteří se do křížku se zákonem dostali už v minulosti. Před více než dvěma lety například pyrotechnikou zdevastovali autobus. Loni zase na železniční trať položili batoh a nechali ho přejet vlakem. Za oba incidenty obdrželi pokuty v řádech tisíců korun.

Luxusní sídlo Radovana Krejčíře
Vila Radovana Krejčíře.

Představitelé TVTwixx Krejčířovu vilu minulý týden rovněž navštívili a celou prohlídku, během níž si uvnitř domu zahráli i fotbal, zachytili na videu (celé ke zhlédnutí ZDE). V něm mimo jiné slíbili, že pokud záznam nasbírá alespoň 50 tisíc „lajků“, do vily se vrátí a budou v jejím areálu grilovat.

Akvárium pro žraloky, pozlacený výtah, squashový kurt...

Očekávalo se proto, že mladíci svému slovu dostáli, jen s tím rozdílem, že tentokrát úplně neuspěli. Sami youtubeři to ovšem popřeli. „Nikdo z naší skupiny zadržen nebyl,“ informoval server Lidovky.cz Daniel Sonnleitner, hlavní tvář skupiny TVTwixx. „Video s grilem bylo předtočené dopředu ve stejný den jako naše první video z průzkumu,“ doplnil následně.

I přesto, že Sonnleitnera a jeho kolegy policie při jejich počínání nezadržela, kvůli zveřejněnému videu, které za dva dny zhlédlo zhruba 400 tisíc lidí, se o ně bude zajímat také. „Budeme prověřovat veškeré skutečnosti související s tímto případem. K tomu kdo všechno do té vily vnikl nyní či předtím,“ uvedla Pučelíková. Ačkoliv záznam vypadá jako autentický, už dříve se ukázalo, že jednání skupiny bylo několikrát zinscenované.

Krejčířovu vilu, jejíž součástí je i obří akvárium pro žraloky, pozlacený výtah, squashový kurt, dva bazény s wellness centrem, diskotéka či tajná chodba už několik let nikdo neobývá. Exekutoři, kteří nemovitost zabavili, se ji neúspěšně pokoušeli vydražit.

Podle katastru nemovitostí je přitom stále psána na Krejčířovu ženu Kateřinu, která se vilu snažila z exekuce vyloučit. Soud však tvrzení o tom, že ji koupila za 23 milionů, které dostala od Krejčířova otce, neuvěřil a loni v červnu rozhodl, že je považuje za společné jmění manželů. Letos v únoru se za necelých 16 milionů prodala pouze menší z Krejčířových vil ve středočeských Černošicích.

Krejčíř si momentálně odpykává 35letý trest v jihoafrickém vězení. V Česku, odkud před 12 lety právě z luxusní vily během policejní razie utekl, byl pravomocně odsouzen k 15 letům za tunelování státního podniku Čepro a přípravy vraždy celníka.

TVTwixx se řadí mezi nejvlivnější české youtubové kanály. Jeho obsah pravidelně odebírá téměř půl milionů lidí. Všechna videa dohromady čítají necelých 112 milionů zhlédnutí.

rsaRobert Sattler
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.