3. září 2018 8:16, aktualizováno  17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z auta nedaleko Prahy vypadly barely s nebezpečnými látkami. Na místě se rozlilo tisíc litrů kyseliny sírové

Hasiči odstraňují nebezpečné látky, které se u Odoleny Vody nedaleko Prahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči odstraňují nebezpečné látky, které se u Odoleny Vody nedaleko Prahy... | foto: ČTK

ODOLENA VODA U Odoleny Vody nedaleko Prahy vypadly v noci na dnešek z auta na silnici dva tisícilitrové barely s nebezpečnými látkami a rozlily se. Uniklo mimo jiné tisíc litrů kyseliny sírové, která poškodila vozovku a dostala se i do půdy.

Situaci na místě řeší odborná firma, je třeba odtěžit zasaženou zeminu. Silnice číslo 608 bude uzavřena do úterý. V pondělí to oznámili mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda a policejní mluvčí Monika Schindlová.

Hasiči k události vyjížděli před půlnocí. Nehoda se stala na silnici u Aera Vodochody, viník z místa ujel. V jednom z barelů byla podle Svobody osmadevadesátiprocentní kyselina sírová. Obsahu druhého hasiči zatím neznají. „Měli jsme na místě chemickou laboratoř z Kamenice, která odebrala vzorky a nyní je zkoumá,“ dodal mluvčí.

Dva tisícilitrové barely s nebezpečnými látkami, které vypadly z auta nedaleko...
U Odoleny Vody nedaleko Prahy vypadly z auta na silnici dva tisícilitrové...

Zásah nyní řídí specializovaná firma. „Provádějí odtěžení zhruba 50 kubických metrů zeminy, která byla zasažená kyselinou,“ dodal Svoboda. Kyselinu z vozovky pracovníci neutralizovali, následovat bude vyčištění povrchu silnice.

Silnice má být až do úterního poledne uzavřená v úseku od odbočky na Panenské Břežany k odbočce na Dolínek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz