Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z bazénu ve Varech unikl chlor, lékaři ošetřili desítky lidí

Česko

  16:11aktualizováno  17:33
KARLOVY VARY - Z nového rekreačního centra s bazénem v Karlových Varech unikl chlor. V bazénu bylo v tu dobu kolem 130 lidí. Někteří z lidí, kteří se jedovatého plynu nadýchali, byli ošetřeni na místě, jiné převezly sanitky do nemocnice.

Ve Varech unikl chlor. foto: Mafra, Martin Stolař

Záchranáři a hasiči upozorňují návštěvníky, kteří po evakuaci sami odešli, že následky otravy se mohou projevit i později. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

"V době úniku bylo v centru 133 návštěvníků, z nichž 25 bylo odvezeno sanitními vozy do Krajské nemocnice v Karlových Varech, 55 osob bylo ošetřeno na místě," upřesnil. Podle lékařského ředitele nemocnice Josefa Märze nemocnice přijala 30 lidí, z toho byly dvě třetiny dětí. "Všichni už byli ošetřeni, dva dospělí a jedno dítě zůstali ještě v nemocnici na pozorování," uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

Plynný chlor je jedovatý plyn štiplavého zápachu, který dráždí oči a dýchací orgány, způsobuje křečovitý a dráždivý kašel. Vyšší koncentrace může způsobit otok plic. Příznaky se mohou objevit i po několika desítkách hodin od nadýchání. Záchranáři proto upozorňují lidi, kteří byli v bazénu v době úniku chloru, aby sledovali svůj stav a případné příznaky možného nadýchání chloru. V případě nevolnosti by se měli okamžitě obrátit na lékaře.

Chlor v bazénu unikl i v noci na 23. února. Tehdy ale byl bazén prázdný, nikdo nebyl ohrožen. Zásah ale i tak museli hasiči vést v protichemických oblecích.

Ve Varech unikl chlor.
Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat