16. června 2012 18:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z cestujících se stali vězni bez informací a vzduchu. ČD: Omlouváme se

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: ČTK

PRAHA Zcela bez informací a uvězněni v kupé zalitém horkem zůstali cestující, kteří vyrazili v sobotu odpoledne vlakem z Prahy směr Beroun. Na koleje totiž spadly troleje a zastavily provoz na trati.

"Chápu, že problém se spadlými trolejemi se nedá hned vyřešit, ale vadí mi, jak situaci řešili," řekl serveru Lidovky.cz na účet Českých drah (ČD) jeden z cestujících David Gaydečka.

"Nechali nás sedět ve vlaku, vypnuli klimatizaci a vůbec nás neinformovali, co se děje," stěžoval si na přístup vlakové obsluhy. V kupé museli lidé zůstat skoro hodinu. Teprve poté vlak otevřel dveře a lidé mohli po kolejích pěšky dojít do nejbližší stanice.

Drážní mluvčí Radka Pistoriusová se za problémy cestujícím omluvila. Podle ní se však informování cestujících uspíšit nedalo. "Třeba třičtvrtě hodiny trvá, než se zjistí příčina závady. To skutečně není on-line, jak jsme zvyklí," omlouvala ČD Pistoriusová.

Podotkla, že klimatizaci nešlo ponechat v chodu, pokud na železnici vypnuli elektřinu. Co se týče přístupu personálu ČD k cestujícím, pokud nebyl adekvátní, vyzvala je k sepsání stížnosti. "Tu mohli podat i rovnou ve stanici," připomněla další možnost mluvčí.

Spadlé troleje podruhé

Problémy na železnici však Davida Gaydečku v sobotu potkaly ještě jednou, jen o pár minut později. Když se dostal do vlaku, který pokračoval směr Beroun, došlo totiž k další nehodě na trati. Opět šlo o spadlé troleje, které tentokrát způsobily i požár a museli zasahovat hasiči. "To už jsem vzdal a raději zavolal kamarádům, aby mě vyzvedli," popsal závěr svého dne na železnici Gaydečka.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!