8. února 2017 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

21 tun betonu z kamionu zasypalo dálnici D2, řidič nadýchal tři promile

Na D2 se posledního ledna na silnici vysypalo 21 tun betonových bloků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na D2 se posledního ledna na silnici vysypalo 21 tun betonových bloků. | foto: ČTK

BRNO Policie hledá svědky jízdy kamionu na D2 z posledního ledna, kdy se na silnici vysypalo 21 tun betonových bloků. Řidič tak způsobil čtyři nehody, při nichž se zranil jeden člověk. Na policejním webu to uvedl mluvčí Pavel Šváb. Dálnice byla několik hodin zavřená.

Osmatřicetiletý řidič modrého kamionu MAN se stříbrným návěsem měl naložených 14 betonových stropních panelů připevněných pouze čtyřmi upínacími popruhy. Jízdu ve sněžení nezvládl a na dálnici mezi sedmým a 16. kilometrem kolem 22:00 až 22:30 vysypal celý jednadvacetitunový náklad. Řidič si toho však nevšiml a pokračoval v jízdě dál.

„Zatímco dálnice musela být do odstranění betonových panelů uzavřena, řidič sjel z dálnice a za Hustopečemi zastavil. Zběžně prohlédl soupravu a šel spát. Až ve středu ráno zjistil, že mu chybí náklad,“ uvedl mluvčí. Doplnil, že řidič následně celou záležitost po radě s dispečerem oznámil na linku 158.

Při dechové zkoušce nadýchal muž téměř tři promile. „Případ je v tuto chvíli kvalifikován jako obecné ohrožení z nedbalosti,“ doplnil mluvčí. Policisté na lince 158 uvítají svědectví k jízdě kamionu a případně k chování řidiče na trase.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz