Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z lásky k vězni okradla banku o miliony

Česko

OSTRAVA Láska k propuštěnému vězni dovedla bankovní úřednici až před soud. Kvůli milenci během jednoho roku zpronevěřila postupně z pokladny České spořitelny na šest milionů korun. Z částky pro přítele nakupovala auta i hodinky. Žili na vysoké noze.

Včera se Krajský soud v Ostravě začal znovu zabývat případem Evy Brachtlové a Roberta Greguše. Oba se seznámili pomocí inzerátu v době, kdy muž pobýval ve věznici Vinařice. Po propuštění se k nové přítelkyni nastěhoval. Na ženu kladl vysoké finanční nároky. Nejprve dala propuštěnému trestanci sto tisíc korun na splacení dluhu. První darovanou částku obžalovaná získala prodejem bytu po babičce. Pak jí vlastní peníze došly a Greguš se dožadoval dalších pozorností.

Peníze si pak Brachtlová začala každý den brát z pokladny pobočky banky, kde pracovala. Celkem si od března 2008 do srpna 2009 odnesla 5,7 milionu korun. Partnerovi žena koupila dvě auta Škoda Felicia a Alfa Romeo. Dál milence obdarovávala zlatými prsteny, řetízky a hodinkami. Něco kupovala i pro sebe.

Vrchní soud případ vrátil zpět Krajskému soudu v Ostravě. Projednat má i to, zda úřednice peníze nebrala už před seznámením s Gregušem.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....