Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z Mošnova už je možné létat také do Splitu

Česko

MOŠNOV Ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově dostalo stálé spojení s dalším zahraničním místem. Regionální letecká společnost JOB AIR – Central Connect Airlines z holdingu Geofin začala létat do Splitu. Chce konkurovat charterovým letům cestovních kanceláří.

Chorvatské pobřeží je druhou oblastí, kam JOB AIR – CCA vypravuje lety. „Čtvrtým rokem firma také pravidelně létá do Vídně,“ připomněla mluvčí holdingu Geofin Eva Kijonková.

Spojení do Splitu je určeno především pro ty, kteří cestují individuálně. Sezonní linka bude v provozu dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli, a to do 13. září.

Letecká firma provozuje jak pravidelnou osobní leteckou dopravu, tak charterové lety i přepravu nákladů. Disponuje pro tento účel osmi letouny typu SAAB. Společnost je členem skupiny Central Connet Group, kam patří také opravárenské a servisní centrum společnosti JOB AIR – Central Europe Aircraft Maintenance, které je největším údržbovým a servisním střediskem pro letadla ve střední a východní Evropě.

Ostravské letiště má momentálně pravidelné spojení především s Prahou a Vídní. Mezi pravidelné lety správa řadí také opakované lety do turistických destinací – například na Malagu, Larnaku, Rhodos či do Heraklionu. Z „neturistických“ cílů se vedení letiště a kraje pokoušelo podpořit například spojení do Moskvy, to ale skončilo současně s ukončením podpory.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.