Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z parlamentu za katedru

Česko

PRAHA Léta řečnili v parlamentu u pultíku, teď se postaví za katedru. Zájem předat své zkušenosti studentům má hned několik bývalých poslanců.

Už v září se před studenty Vysoké školy ekonomické v Praze postaví expremiér Mirek Topolánek. Na národohospodářské fakultě školy povede přednášky o ekonomii veřejného sektoru. „Budou to devadesátiminutové přednáškové bloky, v nichž vystoupím spolu s docentem ekonomie Jiřím Schwarzem,“ popsal Topolánek časopisu Týden.

Bývalý poslanec a ministr vnitra Ivan Langer má zase velké plány se vzdělávacím institutem Cevro, který vede. „V této chvíli před sebou máme další vývojové stadium této vysoké školy. Takže svoji roli vidím spíš jako organizačně manažerskou,“ řekl LN.

Langer se nevzdává ani myšlenky, že by učil. „Pokud se vrátím k akademické kariéře, jakože zřejmě ano, protože mne to baví, tak bych rád přednášel ústavní právo a nějaké aplikované obory typu politický marketing, média a podobně,“ sdělil LN.

Na akademickou půdu míří i dva bývalí poslanci Strany zelených. Martin Bursík nastoupí od září na New York University in Prague, kde bude přednášet environmentalismus. „Budu to mít dvakrát týdně v angličtině,“ svěřil bývalý ministr životního prostředí Hospodářským novinám.

Předseda Strany zelených Ondřej Liška zase podle deníku zvažuje nabídku přednášet o České republice a evropské integraci. „Zatím to zvažuji, mám to na stole. Jméno školy proto ještě neřeknu,“ uvedl Liška.

Autor:

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.