Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z parlamentu za katedru

Česko

PRAHA Léta řečnili v parlamentu u pultíku, teď se postaví za katedru. Zájem předat své zkušenosti studentům má hned několik bývalých poslanců.

Už v září se před studenty Vysoké školy ekonomické v Praze postaví expremiér Mirek Topolánek. Na národohospodářské fakultě školy povede přednášky o ekonomii veřejného sektoru. „Budou to devadesátiminutové přednáškové bloky, v nichž vystoupím spolu s docentem ekonomie Jiřím Schwarzem,“ popsal Topolánek časopisu Týden.

Bývalý poslanec a ministr vnitra Ivan Langer má zase velké plány se vzdělávacím institutem Cevro, který vede. „V této chvíli před sebou máme další vývojové stadium této vysoké školy. Takže svoji roli vidím spíš jako organizačně manažerskou,“ řekl LN.

Langer se nevzdává ani myšlenky, že by učil. „Pokud se vrátím k akademické kariéře, jakože zřejmě ano, protože mne to baví, tak bych rád přednášel ústavní právo a nějaké aplikované obory typu politický marketing, média a podobně,“ sdělil LN.

Na akademickou půdu míří i dva bývalí poslanci Strany zelených. Martin Bursík nastoupí od září na New York University in Prague, kde bude přednášet environmentalismus. „Budu to mít dvakrát týdně v angličtině,“ svěřil bývalý ministr životního prostředí Hospodářským novinám.

Předseda Strany zelených Ondřej Liška zase podle deníku zvažuje nabídku přednášet o České republice a evropské integraci. „Zatím to zvažuji, mám to na stole. Jméno školy proto ještě neřeknu,“ uvedl Liška.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!