Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
10. října 2018 13:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z popelnice na magistrát. Pospíšil z bizarního předvolebního klipu zůstane brněnským zastupitelem

Volební spot brněnského zastupitele Olivera Pospíšila (ČSSD). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volební spot brněnského zastupitele Olivera Pospíšila (ČSSD). | foto: Youtube TV GABI.

PRAHA Předvolební klip, ve kterém kandidát sociální demokracie Oliver Pospíšil leze z popelnice, se před volbami právoplatně pasoval na jeden z nejbizarnějších volebních spotů. I přes posměšné reakce, které za video sklidil, ale nakonec Oliver Pospíšil pozici zastupitele na radnici Brna obhájil.

„To si takhle náhodou sedím v popelnici, čtu naše noviny ‚Brno pro Brňáky‘ a najednou se otevře víko. Tak jsem to paní řekl. S námi bude mít popelnice zdarma,“ okomentoval Pospíšil svůj předvolební klip, který se záhy po jeho zveřejnění šířil po sociálních sítích a které zhlédlo už téměř 17 000 lidí.

Sociálnědemokratický zastupitel, který na radnici působí už od roku 2002, si u některých občanů spotem zajistil popularitu, za své „dílo“ však sklidil i řadu nechvalných reakcí. „Co to sakra je?! To skutečně někdo myslel vážně? Jak máme ty politiky brát vážně, když se chovají takhle ostudně? Nic trapnějšího jsem snad neviděl,“ zaznělo z komentářů pod videem.

I přesto ale post zastupitele Pospíšil obhájil, a jeho strana, která skončila celkově pátá, získá v zastupitelstvu celkem pět mandátů. Na rozdíl od posledních komunálních voleb v roce 2014 si ale ČSSD v Brně výrazně pohoršila, z necelých 18 %, které tehdy získala, spadla na šest. Zda za propad strany mohl právě volební klip, ale jasné není.

Bizarní volební klipy v letošních volbách nebyly výjimečné. Netradiční cestu, jak zaujmout voliče, zvolil například i dosluhující primátor Brna Petr Vokřál, který v klipu tančil a rapoval.  Ten dokonce získal ve volbách nejvíc hlasů.

Úspěch pak zaznamenaly i strany ODS zobrazující mladého omámeného dredaře s otázkou: Ten půjde taky volit? Nebo Praha Sobě s Písní všech Pražanů.

20.září 2018 v 19:55, příspěvek archivován: 10.října 2018 v 13:53

VIDEO: Video Facebook ODS Praha 20. 9. 2018 19:55

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Nechali byste na něm rozhodnutí o své budoucnosti?

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...