28. března 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Z vašich návrhů mi hrábne.‘ Pražané píší dopravnímu podniku kvůli chystaným změnám

Na tramvajové zastávce Vápenka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na tramvajové zastávce Vápenka. | foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

PRAHA Všechny zastávky autobusu v modelu „na znamení“. Tak by měla autobusová doprava v české metropoli kvůli úspoře peněz brzy vypadat. Přestože už dnes takový režim panuje u značného množství zastávek, „revoluce“ se některým cestujícím nelíbí. Server Lidovky.cz pro vás připravil souhrn nejčastějších výtek, které se Pražský dopravní podnik (PID) pokusil vysvětlit na svých stránkách.

Jízdní řády budou kvůli projíždění zastávek k ničemu a autobusy budou odjíždět dřív

Jednou z častých připomínek k záměru dopravního podniku byla obava, že pokud nebude na několika zastávkách v řadě nikdo chtít vystoupit ani nastoupit, autobus dorazí k následujícím stanicím příliš brzy a odjede předčasně.

Podle dopravců ale hromadné přesunutí všech stanic do módu „na znamení“ pomůže řidičům být flexibilnějšími, mohou prý totiž buď na prázdné zastávce počkat do reálného času odjezdu, nebo využít možnosti nezastavovat a dojet tak k další stanici bez zpoždění. Odpovědnost ale zůstává podle PID stále na řidičích samotných.

Autobus značky Mercedes ústecké městské hromadné dopravy - ilustrační foto.
Michal Bernáth

Autor

Michal Bernáthmichal.bernath@lidovky.czČlánky