25. června 2018 13:32, aktualizováno  14:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve vedení České pošty byla bývalá Rathova spolupracovnice Snopková Haberová jen dva dny

Barbora Snopková-Haberová na propagačním materiálu pivních slavností s Davidem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Snopková-Haberová na propagačním materiálu pivních slavností s Davidem... | foto: ArchivMAFRA

PRAHA Z vedení České pošty byla odvolána Barbora Snopková Haberová, bývalá blízká spolupracovnice Davida Ratha a známá exministra vnitra Milana Chovance (ČSSD).

Vystudovaná právnička řídila ve státním strategickém podniku úsek korporátní správy. Minulý čtvrtek ji nově jmenovaný generální ředitel Roman Knap ještě k tomu pověřil vedením divize správy majetku. Podle zdrojů LN se však ve vrcholovém managementu České pošty udržela Snopková Haberová jen dva dny.

Dotaz LN na personální změnu ve vedení podniku zatím Snopková Haberová nekomentovala. Generální ředitel Knap ovšem stručně zareagoval: „Ano,“ odepsal na otázku LN.

Knapa uvedl do funkce minulé pondělí ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (ANO). „Podnik má obrovský řídící aparát generující vysoké náklady a zefektivnění této složky musí být pro pana Knapa klíčovým úkolem,“ řekl Metnar na tiskové konferenci. 

Personální změny začínají

Knap pak sám uvedl, že si plánuje sestavit vrcholový management podle svého. Státní podnik totiž po ohlášení vítězství Knapa v konkurzu opustil šéf divize obchodu a marketingu Jan Foubík, ředitel úseku financí Lukáš Svoboda, ředitel divize ICT a e-Governmentu Pavel Chyla a vedoucí správy majetku Aleš Pospíšil.

Generální ředitel Roman Knap v pondělí jmenoval nového ředitele divize obchod a marketing. Stal se jím dosavadní ředitel sekce korporátní obchod Martin Vránek. Ten v České poště působí od roku 2007, nejprve na pozici manažera pro firemní klientelu a posléze ředitele odboru VIP obchodu. Před nástupem do České pošty působil Martin Vránek v bankovnictví, kde se zabýval obchodem a marketingem.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!