14. května 2019 13:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z Vltavy v Podbabě vylovili mrtvého bezdomovce, po muži spadlém do kanalizace policie stále pátrá

Potápěč pražských hasičů - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Potápěč pražských hasičů - ilustrační foto. | foto: Jan Kostík

Praha Z Vltavy v pražské Podbabě v úterý poříční policie vylovila mrtvého muže. Podle informací mluvčího pražské policie Jana Rybanského šlo zřejmě o zhruba padesátiletého bezdomovce. Na dotaz ČTK vyloučil, že by šlo o muže, který před dvěma týdny spadl do kanalizace a dosud nebyl nalezen.

Policie podle informací Rybanského zjišťuje totožnost utonulého muže, nařízena byla pitva. Oznámení od náhodného svědka policie obdržela v úterý ráno v půl deváté. Podle informací serveru Týdeník policie, který na událost upozornil, policie uzavřela kvůli případu cyklostezku podél Vltavy.

„Můžu vyloučit, že by šlo o muže, který pravděpodobně uvízl v kanalizaci koncem dubna,“ řekl ČTK Rybanský. Po muži, který 29. dubna spadl do šestimetrové výpusti v Patočkově ulici v Praze 6, policie stále pátrá. V uplynulých dnech prohledala vytipovaná místa na pravém i levém břehu Vltavy až do Klecan. „Zatím jsme ho nenašli,“ uzavřel Rybanský.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.