23. srpna 2019 10:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tříletou holčičku v Přerově zavraždila její matka. ‚Běhala po sklepě a křičela něco o satanovi,‘ popsala sousedka

Policejní vyšetřování - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní vyšetřování - ilustrační foto. | foto: ČTK

Přerov  Z vraždy tříleté holčičky, jejíž tělo bylo minulý týden nalezeno v jednom z přerovských bytů, byla obviněna třiadvacetiletá žena, jde o matku dítěte. Za vraždu jí hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, uvedl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Žena byla obviněna v nejpřísnějším odstavci, vraždu spáchala podle kriminalistů zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem.

„Žena je obviněná z vraždy své tříleté dcery, k níž došlo 14. srpna v Přerově. Motiv činu kriminalisté zjišťují. Zároveň podali krajské státní zástupkyni podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby,“ uvedl policejní mluvčí. Obviněná žena dosud nebyla stíhaná, dodali policisté.

Tragédie se odehrála minulý týden ve středu v Purkyňově ulici v Přerově. Podle obyvatel domu příjezdu policie předcházelo zmatené chování matky dítěte. „Ráno kolem 08:30 pobíhala po sklepě, byla celá špinavá, pravděpodobně od krve a křičela něco o satanovi. Přijeli poté policisté a vyšetřovali to,“ řekla Televizi Přerov Markéta Šmídová, jedna z obyvatelek domu, kde se tragédie odehrála.

V Olomouckém kraji jde o druhý případ násilí vůči malému dítěti. V červenci kriminalisté obvinili stejně starého muže z pokusu o vraždu ročního dítě v Olomouci. Batole s vážným poraněním hlavy po jeho útoku přežilo jen díky péči lékařů. Čin se stal loni v listopadu, policisté jej vyšetřovali a hledali důkazy proti muži několik měsíců. Muži rovněž hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest, soud jej poslal do vazby.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!