Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
2. prosince 2015 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nádraží Václava Klause ve Všenorech? Je to dílo vandalů, říkají na železnici

Nádraží Václava Klause ve Všenorech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží Václava Klause ve Všenorech. | foto: FB profil Václava Hampla

VŠENORY (STŘEDOČESKÝ KRAJ) Železniční stanice ve středočeské obci Všenory se v úterý proměnila na nádraží Václava Klause. Pod oprýskanou cedulí s názvem zastávky totiž svítila modrá vývěska s exprezidentovým jménem. Na novinku upozornil na Facebooku senátor Václav Hampl. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš řekl, že jde o dílo vandala.

Václav Havel „má“ letiště, Václav Klaus „měl“ zase vlakovou zastávku, tedy aspoň na jeden den. Stanici ve Všenorech vyzdobil v úterý cedulí s nápisem „nádraží VÁCLAVA KLAUSE“ zatím neznámý člověk.

„Skutečně se jednalo o vandalství, neznámý pachatel zde umístil tento banner. Naši zaměstnanci jej ale již včera odstranili,“ řekl ve středu pro server Lidovky.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Fotografii modré cedule zveřejnil senátor Václav Hampl na svém facebookovém profilu. „Havel má letiště, Klaus nádraží - co Zeman?,“ usmál se nad novým názvem stanice.

HAVLOVO LETIŠTĚ

Pražské mezinárodní letiště Ruzyně bylo přejmenováno na letiště Václava Havla na podzim 2012. Slavnostního aktu k poctě zesnulého prvního prezidenta ČR se účastnila řada významných osobností a rozhodnutí o přejmenování předcházela několikaměsíční debata. Klaus na ceremoniál nedorazil. Svou neúčast omluvil, ale důvody odmítl upřesnit.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.