2. prosince 2015 17:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nádraží Václava Klause ve Všenorech? Je to dílo vandalů, říkají na železnici

Nádraží Václava Klause ve Všenorech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží Václava Klause ve Všenorech. | foto: FB profil Václava Hampla

VŠENORY (STŘEDOČESKÝ KRAJ) Železniční stanice ve středočeské obci Všenory se v úterý proměnila na nádraží Václava Klause. Pod oprýskanou cedulí s názvem zastávky totiž svítila modrá vývěska s exprezidentovým jménem. Na novinku upozornil na Facebooku senátor Václav Hampl. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš řekl, že jde o dílo vandala.

Václav Havel „má“ letiště, Václav Klaus „měl“ zase vlakovou zastávku, tedy aspoň na jeden den. Stanici ve Všenorech vyzdobil v úterý cedulí s nápisem „nádraží VÁCLAVA KLAUSE“ zatím neznámý člověk.

„Skutečně se jednalo o vandalství, neznámý pachatel zde umístil tento banner. Naši zaměstnanci jej ale již včera odstranili,“ řekl ve středu pro server Lidovky.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Fotografii modré cedule zveřejnil senátor Václav Hampl na svém facebookovém profilu. „Havel má letiště, Klaus nádraží - co Zeman?,“ usmál se nad novým názvem stanice.

HAVLOVO LETIŠTĚ

Pražské mezinárodní letiště Ruzyně bylo přejmenováno na letiště Václava Havla na podzim 2012. Slavnostního aktu k poctě zesnulého prvního prezidenta ČR se účastnila řada významných osobností a rozhodnutí o přejmenování předcházela několikaměsíční debata. Klaus na ceremoniál nedorazil. Svou neúčast omluvil, ale důvody odmítl upřesnit.