2. června 2012 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za dopadení Ratha dostal odměnu i šéf 'protikorupčního' Martinec

Bývalý ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Prémii k platu po zatčení Davida Ratha inkasoval i ředitel protikorupčního útvaru Tomáš Martinec. Bonus od policejního prezidenta byl ještě vyšší než v případě kromě čtveřice detektivů, kteří rozkryli celou korupční aféru.

„Jako ředitel útvaru má zásluhu na splnění tohoto úkolu také,“ argumentuje šéf policie Petr Lessy.

Podle informací serveru Lidovky.cz měl bonus pro Martince činit 50 tisíc korun. To však ředitel protikorupčních detektivů odmítá. „Odměnu jsem dostal v podstatně jiné výši a ne za zatčení Ratha,“ namítá.

ČTĚTE TAKÉ

Jenže podle Lessyho právě i nejcitlivější kauza posledních týdnů hrála při stanovování bonusu roli. „Primárně to ale bylo za celkové výsledky. Tedy za to, jak zvýšil zajišťování výnosů z trestné činnosti. Spojil jsem to i s ohodnocením za případ Rath,“ vysvětluje Lessy.

Na odměny je málo peněz
I tak v součtu ale prémie prý jen sotva přesahuje 15tisícové odměny pro čtveřici detektivů. „Rozhodně nepřekročila 20 tisíc korun,“ naznačuje Lessy.

Dodává, že takové prémie považuje za slušné. Jsou uděleny jako kázeňské, takže se nedaní, nepočítají se ani do výsluh. „Máme na platy méně peněz, takže i odměny budou nižší. Každý policista může dostat maximálně dvojnásobek svého měsíčního platu,“ uzavírá Lessy.

Najdete na Lidovky.cz